وزیر خارجه بحرین: «رژیم ایران برای آقایی در منطقه، فلسطینیان را از صلح با اسرائیل باز می دارد

دیدار وزیران خارجه بحرین (چپ) و ایالات متحده در واشنگتن

وزیر خارجه بحرین در دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: «تا هنگامی که رژیم ایران این گونه قاطعانه از عملیات تروریستی حماس جانبداری می کند، تلاش برای پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینیان عملی نخواهد شد.

خالد بن احمد ال خلیفه، وزیر خارجه بحرین که اکنون در واشنگتن به سر می برد، در دیدار با مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت: «اگر این پشتیانی فعال رژیم ایران نسبت ه حماس و دیگر گروه های تروریستی فلسطینی نبود، فلسطینیان، امروز به صلح با اسرائیل بسیار نزدیک تر بودند.

این سخنان در حالی بیان شد که هیات نمایندگی حماس به تهران رفته بود و علی خامنه ای در دیدار با اعضای این هیات، علیه طرح صلح ایالات متحده بین اسرائیل و فلسطینیان سخن گفت و از فلسطینیان خواستار شد به کارزار مسلحانه علیه اسرائیل ادامه دهند و علیه مردم اسرائیل از موشک های نقطه زن استفاده کنند.

وزیر خارجه بحرین که در روزهای اقامت در واشنگتن، دیداری نیز با ییسرائل کاتس وزیر خارجه جدید اسرائیل داشت، در سخنرانی در یک همایش پژوهشی در واشنگتن گفت که حکومت هایی در منطقه وجود دارند که از پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینیان جلوگیری می کنند تا بتوانند هدف ها و مصالح خود را در منطقه پیش برند. او در ادامه سخنان خود گفت: «اینجاست که ما به ابعاد دخالت های فتنه گرانه رژیم ایران در منطقه میرسیم».

آل خلیفه در سخنرانی خود گفت که رژیم ایران در منطقه خاورمیانه در پی رسیدن به مقام آقایی و برتری جویی در برابر کشورهای دیگر است و نزاع فلسطینی – اسرائیلی را وسیله ای برای رسیدن به این هدف قرار داده است.

وزیر خارجه بحرین در ادامه سخنرانی خود یادآور شد که رژیم ایران برای پیشبرد هدف های خود در منطقه و جلوگیری از برقراری صلح، شاخه های نظامی و چریکی سازمان ها ترور فلسطینی را تقویت می کند که یک نمونه آن حمایت مالی و تسلیحاتی از شاخه نظامی حماس به نام “کتائب عزالدین قسام” و شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین به نام “کتائب القدس” می باشد.

آل خلیفه گفت: اگر این کمک های مالی و تسلیحاتی رژیم ایران در تقویت شاخه های نظامی سازمان های ترور فلسطینی نبود، و اگر رژیم ایران فلسطینیان را به وسیله ای برای رسیدن به هدف های خود در منطقه مبدل نمیساخت، بی تردید فلسطینیان امروز به صلح با اسرائیل بسیار نزدیک تر بودند.

بحرین که با عملیات تخریبی رژیم ایران دست و پنجه نرم می کند و اهالی شیعه را در آن جزیره به دقت زیر نظر دارد، در ماه گذشته مهماندار یک همایش بین المللی برای بررسی امکانات سرمایه گذاری در نواحی فلسطینی نشین به هدف بالا بردن سطح زندگی فلسطینیان بود و قرار است به زودی یک همایش بین المللی دیگر برای تامین امنیت آمد و شد کشتی ها در خلیج فارس، در شهر منامه پایتخت بحرین برگزار شود.

3 دیدگاه‌

  1. رژیم ایران شیطان صفت هست ولی حاکمان بحرین هم همچین آدمهای خوبی نیستن. بکارگیری بعضی از کلمات بدون پشتوانه با بار منفی یا مثبت در رادیو اسراییل هدفمند هست و امیدوارم این روش تغییر کنه. سپاس

Comments are closed.