وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که به خانم  نازنین زاغری مصنونیت دیپلماتیک اعطا می کند

جرمی هانت در بیانیه ای گفت : امروز من تصمیم گرفتم که بریتانیا در گامی بسیار غیرمعمول به نازنین زاغری حمایت دیپلماتیک اعطا کند

جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که به دلیل رفتار غیر قبول جمهوری اسلامی ایران با خانم  نازنین زاغری شهروند ایرانی بریتانیایی که در تهران زندانی است به وی مصنونیت دیپلماتیک اعطا می کند.

ساعتی بعد در واکنش به این اقدام وزیر خارجه بریتانیا سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن آن را تکذیب کرده و فاقد اثر اجرایی دانست.

جرمی هانت در بیانیه ای گفت : امروز من تصمیم گرفتم که بریتانیا در گامی بسیار غیرمعمول به نازنین زاغری حمایت دیپلماتیک اعطا کند.

وزیر امور خارجه بریتانیا اضافه کرد این بدین معنی است که دولت بریتانیا اعلام می‌کند که نحوه رفتار او با تعهدات ایران بر اساس قوانین بین المللی منطبق نیست و این موضوع را به یک مسئله رسمی بین دولت‌های دو کشور تبدیل میکند.

به این گونه , هرگونه آسیب یا صدمه ای که متوجه خانم زاغری شود به این معنی است که ایران به بریتانیا آسیب وارد آورده است .

وزیر امور خارجه بریتانیا در ادامه گفت که بعید است این اقدام معجزه کند و در این مدت کوتاه نتیجه‌ای در پی داشته باشد . با این حال این اقدام به تمامی جهانیان نشان خواهد داد نازنین بی گناه است .

بریتانیا وقتی به یکی از شهروندانش ناعادلانه رفتار می‌شود تنها  نظاره گرنخواهد ماند وزیر خارجه بریتانیا گفت که رفتار غیر قابل قبول در مدت سه سال گذشته با نازنین زاغری باعث شد که چنین تصمیمی گرفته شود.

یک دیدگاه

  1. نازنین زاغری نیز همچون عباس عدالت و دهها زندانی ایرانی شهروند انگلیس براساس توافقات پنهانی دوطرف در امنیت کامل بازداشت شده اند تا دولت انگلستان بهانه کافی برای پرداخت پول به حکومت ایران را داشته باشد (همانند بازپرداخت پول تانکهای چیفتن بعد از ۶۰ سال) و با اینکار تحریمهای آمریکا را دور زده و به بقای جمهوری اسلامی کمک نماید.
    البته این خیمه شبازی تا زمانی که ریاست قوه قضائیه در دست یکی از افراد خانواده مزدور انگلیس یعنی لاریجانی بود هیچ خطری نداشت وگرنه دولت بریتانیا میتوانست قبلا این حمایت دیپلماتیک را به زاغری اعطا کند و نه دقیقا در شب تغییر ریاست قوه قضائیه.

Comments are closed.