وزیر خارجه بریتانیا خطاب به رژیم ایران:ایران، یا آمریکا را تحریک نکند، یا منتظر تلافی ترامپ باشد

وزیر خارجه بریتانیا خطاب به رژیم ایران:ایران، یا آمریکا را تحریک نکند، یا منتظر تلافی ترامپ باشد

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا از رژیم ایران خواست تا ایالات متحده آمریکا و اراده ایالات متحده آمریکا را دست‌کم نگیرد. وی به جمهوری اسلامی هشدار داد در صورت حمله به منافع آمریکا، دولت دونالد ترامپ مقابله به مثل خواهد کرد.

به گزارش رویترز، آقای هانت در حاشیه اجلاس مجمع عمومی بهداشت در ژنو گفت: «می‌خواهم به ایرانی‌ها بگویم قاطعیت ایالات متحده را دست‌کم نگیرد… آن‌ها جنگ با ایران را نمی‌خواهند. اما اگر به منافع آمریکا حمله شود، آن‌ها جواب خواهند داد. این چیزی‌ است که ایرانی‌ها باید درباره‌اش به دقت فکر کنند.»

بریتانیا همراه با دیگر کشورهای اروپایی صریحا اعلام کرده که به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است. وزیر خارجه بریتانیا هفته گذشته نسبت به بروز «یک درگیری تصادفی و در پی آن تشدید غیرعمدی تنش با ایران» هشدار داد و از جمهوری اسلامی خواست تا بار دیگر به مسیر هسته‌ای شدن باز نگردد.»

پس از تشدید تنش میان ایران و ایالات متحده و هشدار واشنگتن نسبت به وجود تهدیدهای جدی علیه نیروهای نظامی خارجی در منطقه، یکی از فرماندهان بریتانیایی هفته گذشته وجود خطر قریب‌الوقوع علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق را رد کرد.

سخنان امروز وزیر خارجه بریتانیا واکنشی به توئیت یکشنبه شب دونالد ترامپ نیز هست؛ رئیس‌جمهوری آمریکا در هشداری بی‌سابقه به ایران نوشت اگر بار دیگر آمریکا را تهدید کند، «این رسماً پایان ایران خواهد بود».

آقای ترامپ ساعتی بعد از حمله راکتی به منطقه به‌شدت محافظت شده در بغداد، در توئیت خود نوشت که اگر ایران سر جنگ دارد، کارش تمام است.

یک دیدگاه

  1. رژیم به شکلی در ایران این خبر را انعکاس میدهد که انگار آمریکا به وسیله موساد یا به وسیله عربستان یا امارات دست به خود زنی زده است که به ایران حمله کند ولی علنأ افراد وابسته به سپاه مزدوران انقلاب از این حملات حمایت میکنند . در ضمن امروز محل رفت و آمدم از کنار باغ قلهک سفارت انگلیس است متوجه امنیتی شدن فضای اطراف سفارت شده بودم چون در ضلع خیابان شریعتی پلیس به هیچ عنوان نمیگذاشت کسی ماشینش را در جلوی سفارت یا باغ قلهک سفارت بریتانیا متوقف کند . فکر میکنم این رفتارها به صورت دستور از رژیم برای ایجاد رعب و وحشت برای افراد سفارت انجام شده بود.

Comments are closed.