وزیر خارجه دوران اوباما با ظریف و دیگران برای حفظ برجام در تماس و تلاش است

یک هفته مانده به تعیین سرنوشت برجام توسط ایالات متحده، یک روزنامه آمریکایی نوشت که حان کری وزیر خارجه ایالات متحده در دوران پرزیدنت اوباما، در ماه های اخیر تلاش های گسترده و محرمانه ای به عمل آورده تا نگذارد که پرزیدنت ترامپ از برجام خارج شود.

جان کری، خود یکی از پایه گذاران برجام بوده و مخالفانش می گویند که این، فاجعه آمیزترین توافقی بوده که ایالات متحده به آن تن داده است.

روزنامه آمریکایی بوستون گلاب با انتشار گزارش اختصاصی درباره این تلاش های جان کری، فاش ساخت که او در ماه های اخیر دوبار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران دیدار داشته و همچنین با پرزیدنت فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهوری آلمان دیدار کرده تا برای جلوگیری از خروج آمریکا از برجام راه چاره ای پیدا کند.

به گزارش بوستون گلاب، جان کری همچین با رئیس جمهوری فرانسه پرزیدنت امانول ماکرون ملاقات کرده و با خانم فدریکا موگرینی سرپرست سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز یک گفتگوی تلفنی داشته است.

خان کری در پاسخ به پرسش هایی در مورد آن که این گزارش های تا چه درست است، حاضر به پاسخگویی نشد.

به احتمال قوی، تلاش ها و دیدارهای وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، کوتاه زمانی پیش از افشاگری های نخست وزیر اسرائیل در مورد برنامه های اتمی ایران در گذشته بوده است.

جان کری در روزهای آخر خدمت در مقام وزیر خارجه ایالات متحده، در نطقی از اسرائیل به شدت انتقاد کرده و گناه راکد ماندن روند مذاکرات صلح فلسطینی – اسرائیلی را به گردن دولت اورشلیم انداخته، و از گسترش خصومت و عملیات تروریستی فلسطینیان علیه اسرائیل غافل شده بود.

2 دیدگاه‌

  1. تظاهرات سراسری در روسیه در ضمن تلاش و نرمش قهرمانانه وزیر خارجه دوران اوباما به خودی خود به برجام روح تازه خواهد بخشید اصلاً به نام برجام عهد عتیق، عهد جدید، اسلام، ولایت های شیعه ایران، سوریه ( شام )، لبنان هم مثل همیشه برای ناهار و شام تا ابد آماده خواهد بود

  2. با یک رژیم فاشیستی مذاکره کردن بزرگترین اشتباه است که دولت اوباما مرتکب آن شد اوباما چون پدرش مسلمان بود به رژیم اسلامی ایران روی خوش نشان داد. تاریخ اورا نخوا هد بخشید . جایزه نوبل را باید از اوباما پس بگیرند و به ترامپ بدهند. ترامپ مسئله کره شمالی را حل کرد.اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت اگر فاشیست های اسلامی ایران را نیز سرنگون سازدبهترین رئیس جمهور امریکا خواهد شد..

Comments are closed.