وزیر خارجه روسیه دوباره گفت که سپاه قدس از جنوب سوریه بیرون رانده می‌شود

وزیر خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، دوباره گفت که روسیه اجازه نخواهد داد نیروهای مسلح وابسته به حکومت اسلامی ایران در بخش های جنوبی سوریه که به خاک اسرائیل نزدیک است مستقر گردند. لاوروف در ادامه سخنان امروز خود، بی آن که مستقیما از سپاه قدس و یا حکومت ایران نام برد، افزود که همه نیروهای غیرسوری در آینده نزدیک بخش جنوبی سوریه را ترک خواهند گفت.
این سخنان در حالی بیان می شود که وزیر خارجه اسرائیل اویگدور لیبرمن امروز (چهارشنبه) رهسپار مسکو شده تا به گفتگو به هدف ایجاد هماهنگی بیشتری بین ارتش های اسرائیل و روسیه در جبهه سوریه برقرار سازد.
دو روز پیش، هنگامی که وزیر خارجه روسیه گفت که دولت مسکو تعهد می دهد که سپاه قدس و نیروهای تحت فرماندهی ایران به بخش جنوبی سوریه نزدیک نشوند و امنیت مرزهای اسرائیل در بلندی های گولان را به خطر نیاندازند، نخست وزیر اسرائیل اعلام داشت که این امر کافی نیست و نیروهای وابسته به حکومت ایران باید سراسر خاک سوریه را ترک گویند.
حکومت ایران هنوز نسبت به سخنان وزیر خارجه روسیه و خواسته های اسرائیل پاسخ علنی نداده، ولی آگاهان می گویند که بی تردید رژیم ایران احاس می کند که روسیه یک بار دیگر به حکومت پشت کرده و به اسرائیل امتیاز داده است.