وزیر خارجه سلطان نشین عمان از کشورهای عرب خواستار گردید که به اسرائیل اطمینان دهند که امنیت آن کشور در خطر نیست

اکنون وزیر خارجه عمان از سران کشورهای عرب می‌خواهد که در راه دوستی با اسرائیل گام بزرگتری بردارند و با این کشور همکاری های بیشتری برقرار کنند

وزیر خارجه سلطان نشین عمان یوسف بن علوی از کشورهای عرب خواستار گردید که به اسرائیل اطمینان دهند که امنیت آن کشور در خطر نیست.

سلطان قابوس فرمانروای سلطان نشین عمان دو ماه پیش نخست وزیر اسرائیل را در مسقط پذیرا شد و به گرمی از او استقبال کرد و توافق‌های خوبی بین دو کشور برپا گردید.

اکنون وزیر خارجه عمان از سران کشورهای عرب می‌خواهد که در راه دوستی با اسرائیل گام بزرگتری بردارند و با این کشور همکاری های بیشتری برقرار کنند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دو هفته پیش گفته بود که اسرائیل هم اکنون با چهار امیرنشین عرب در حوزه خلیج فارس مناسبات خوبی دارد اما از افشای جزئیات آن خودداری ورزیده بود.

یوسف بن علوی وزیر خارجه سلطان نشین عمان می‌گوید که باید این اطمینان خاطر به اسرائیل داده شود که امنیت آن کشور در خطر نیست و اسرائیل نباید از دیگران هراسی داشته باشد و این امر می‌تواند به آرامش و ثبات در منطقه خاورمیانه کمک کند.

اشاره غیرمستقیم یوسف بن علوی همچنین نسبت به تهدیدهای شنیده شده از جانب حکومت اسلامی ایران بود که آشکارا اسرائیل را به نابودی تهدید می کند.

یک دیدگاه

Comments are closed.