وزیر خارجه عراق برای انتقال پیام هشدار آمریکا، وارد ایران شد

همزمان با آماده باش کامل نیروهای ارتش آمریکا در عراق، فواد حسین وزیر خارجه این کشور ، وارد تهران شد و با همتای خود ظریف دیدار کرد .

ولی از متن مذاکرات گزارشی منتشر نشده است .

در این گزارش آمده است که  این دومین سفر فواد حسین در کمتر از یک ماه به تهران است. وی حامل پیام اخطار دولت آمریکاست تا رژیم از عواقب حملات تروریستی در عراق علیه امریکایی ها مطلع شود.

رسانه‌های ایران در این باره نوشته اند که در این فرصت هم تهران  خواستار پرداخت پول هایش شد. در همین راستا فواد حسین،

در دیدار با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران گفته است: با تلاش مستمر حوزه های مالی و بانکی و دستگاه‌های اقتصادی ایران و عراق برخی از موانع مهم برداشته شده و بزودی بر اساس مدل مورد توافق دو کشور روند پرداخت بدهی‌ها آغاز می‌شود.

همزمان علی  شمخانی نیز  ادعا کرد : بدنبال تلاش متقابل دو کشور زمینه برای پرداخت بدهی های ایران و عراق هموار شده است این در حالی که امریکا هیچ گونه تغییری در مقررات سختگیرانه در باره نحوه پول به ایران نداده است .

عراق پیشتر گفته بود که ما قادر نیستیم که پول نقد به ایران بدهیم اما به جایش می توانیم مواد غذایی دارو و سایر اقلام ضروری را بدهیم .این در حالی که حکومت ایران برای تامین نیروهای شبه نظامی خود نیاز به پول نقد دارد .

مسدود شدن پول های ایران  در عراق به علت تحریم‌های ایالات متحده علیه تهران است.و بارها از سوی دولتمردان عراقی اعلام شده است که ایالات متحده اجازه پرداخت پول نقد به ایران را به ما نمی دهد .

یادآور می شود که کره جنوبی هم و ژاپن هم این پیشنهاد را به ایران کرده بود ولی تهران همچنان اصرار می ورزد که از انها پول نقد می خواهد نه کالا و دارو و یا واکسن برای مداوای مردم ایران.