وزیر خارجه فرانسه یک بار دیگر از حکومت اسلامی ایران خواستار آزادی دو تبعه گروگان در ایران شد

 

وزیر خارجه فرانسه در ارتباط با آزادی دو شهروند فرانسوی از ایران ،هم چنان به فشار ادامه می دهد . عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفته که  این دو هنوز متهم و مجرم هستند.

ژان ایو لودریان  از جمهوری اسلامی خواسته که  دو شهروند فرانسوی که به اتهام به گفته انان جاسوسی در این کشور زندانی شده را آزاد کند .

خبرگزاری  رویترز، در این باره نوشته دو شهروند بازداشت شده در ایران، یکی رولند مارشال یک محقق دانشگاه علوم سیاسی پاریس و فریبا عادل‌خواه یک فرانسوی-ایرانی از اعضای انجمن علمی این دانشگاه است.

لودریان این بازداشت‌ها را غیرقابل تحمل خوانده و گفت: «ما این را به عالی‌رتبه‌ترین مقامات از جمله  حسن روحانی اعلام کرده‌ایم، ما فکر می‌کنیم که ایران با آزاد کردن آن‌ها پیام مجاب کننده‌ای را مخابره خواهد کرد».

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز در این باره  گفته بود: «در روز جهانی حقوق بشر من به فریبا عادلخواه و رولان مارشال دو شهروند بازداشت شده ما در ایران و خانواده‌های‌شان می‌اندیشم…زندانی شدن آنها را نمی‌توان تحمل کرد. آنها باید بدون تأخیر آزاد شوند. من این موضوع را به رئیس جمهور روحانی گفتم و اینجا هم تکرار می‌کنم».