وزیر خزانه داری آمریکا: تحریم ها علیه رژیم ایران، باید تا رسیدن به توافق جدید ادامه یابد

 

استیو منوجین هنگام ادای سوگند به عنوان وزیر خزانه داری در دولت پرزیدنت ترامپ

در حاشیه گشایش سفارت ایالات متحده دیدار مهمی نیز بین وزیر دارائی اسرائیل و وزیر خزانه داری آمریکا برگزار گردید، که مهمترین موضوع مورد بحث، از سرگیری تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه حکومت اسلامی ایران بود.

گزارشی انتشار نیافته، ولی آگاهان سیاسی آن را بسیار مهم می دانند.

اسرائیل تنها کشور جهان است که در اجرای تحریم های اقتصادی، علیه رژیم ایران قاطعانه در کنار ایالات متحده ایستاده است و این در حالی است که کشورهای اروپایی بیشترین تلاش را به عمل می آورند  که ایالات متحده را راضی کنند که اروپا به داد و ستد اقتصادی با ایران همچنان ادامه دهد – خواسته ای که پرزیدنت ترامپ قاطعانه آن را رد کرد.

وزیر خزانه داری ایالات متحده، پیش از دیدار امروز با همتای اسرائیلی خود، درباره مساله برجام گفت که از دیدگاه ایالات متحده باید توافق جدیدی به دست آید تا اطمینان حاصل شود که رژیم ایران همه نیت های آشوب طلبانه را کنار گذاشته و در آینده در امنیت منطقه اخلال نخواهد کرد.

استیو منوشین گفت: «تلاش ایالات متحده متوقف نخواهد شد، تا هنگامی که به بهترین توافق برسیم و مطمئن شویم که حکومت ایران از قصد تولید بمب هسته ای برای همیشه صرف نظر کرده است».

وزیر خزانه داری گفت که ایالات متحده از این نظر دوباره به تحریم های اقتصادی روی آورده، تا بتواند از رسانده شدن پول به رژیم های تروریست پرور جلوگیری شود. او گفت: «تا هنگامی که هدف ما تامین نشده و یک توافق قابل اطمینان به دست نیامده، این تحریم ها همچنان ادامه خواهد داشت».

استیو منوشین شب گذشته نیز در سخرانی در همایش یهودیان اورتودوکس در اورشلیم، همچنین گفت: «ایالات متحده در تلاش قاطع خود برای ریشه کن کردن تروریسم، هیچ شریک و همکاری همانند اسرائیل ندارد».

حقوقدان، «جیسون گرین بلات» که از جانب پرزیدنت ترامپ به عنوان فرستاده صلح به خاورمیانه فرستاده شده، تا بکوشد صلح بین اسرائیل و فلسطینیان را پیش برد، در پاسخ به این پرسش که آیا فکر نمی کند که انتقال سفارتخانه به اورشلیم، موجب خشم فلسطینیان گردیده و امید به رسیدن به صلح را نقش بر آب خواهد کرد، گفت: «ما به عکس بر این باوریم که اقدام پرزیدنت ترامپ، رسیدن به صلح را آسان تر خواهد ساخت». او گفت: «انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم، از شرایط اصلی و لازم برای رسیدن به صلح است».

میهمانان آمریکایی در محوطه شهرداری اورشلیم، با تابلوی یادبود نامگذاری یکی از میدان های شهر به نام پرزیدنت ترامپ

 

2 دیدگاه‌

  1. وای وای وای تحریم ها که هیچ حتماً یک قرارداد به اسم تحریم هم باید به تحریم ها ملحق بشود تا اگر رژیم آخوندی اسلامی ایران به قرارداد تحریم پایبند نبود حداقل به تحریم ها ایمان بیآورد و ایمان دار واقعی باشد مصطلح مؤمن مقید با اعتقاد مظلوم حق نخور!

  2. خدا بیامرز شاه نعمت الله ولى رهبر دراویش گنابادى در ۸۰۰ سال پیش در کتاب شعر خودش به ایرانیان وعده داد که بعد از سقوط حکومت محمدرضاشاه پهلوى حکومت دیکتاتورى اسلامى ۴۰ ساله آیت الله خمینى در ایران به روى کار مى آید و بعد از سرنگونى حکومت آیت الله خمینى در ایران دو انسان بسیار خطرناک جهان را با خاک یکسان مى کنند که آن دو انسان ۱- دجال آخر الزمان یک چشم است و ۲- امام زمان و بعد از پایان جنگ جهانى سوم تمام عیار زلزله جهانى اتفاق مى افتد که نامش قیامت است .

Comments are closed.