وزیر دفاع آمریکا، هلاکت قاسم سلیمانی را “پاسخی خوب به فتنه گری رژیم ایران” توصیف کرد

شرح زیر کاریکاتور: یک آخوند حکومتی گفته بود که با کشتن قاسم سلیمانی، هزاران تن مانند او زاده خواهند شد

وزیر دفاع ایالات متحده  در ارتباط با کشته شدن سلیمانی فرمانده قدس سپاه گفته که حذف سلیمانی، بنیانگذار تروریسم در منطقه  پاسخی خوب به رفتار بد ایران بود

مارک اسپر افزود:  سلیمانی در صدد اجرای حملات تازه‌ای علیه منافع و نیروهای آمریکایی بود، و حذف وی  از میدان نبرد، پاسخی مناسب به رفتارهای ناشایست ایران و اقدامات شخصی (سلیمانی) در طول سال‌ها بود.

مارک اسپر گفت:  ایالات متحده با تهدیدهای مداوم از سوی کشورهایی مانند ایران و کره شمالی روبرو است و لذا ما همیشه باید نسبت به این کشورها بر حذر باشیم.با گذار سالیان، دست قاسم سلیمانی به خون هزاران آمریکایی و بسیاری دیگر از جمله مردم ایران، آغشته بود.تصمیم به حذف قاسم سلیمانی، کسی که شماری از مردم و کودکان بی گناه غیر نظامی  را کشته برای من آسان بود.

اسپر افزود:  «ایران در چهل سال گذشته، مسئولیت اقدامات خرابکارانه در خاورمیانه را بر عهده داشته است وگسترده نفوذ سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن از آفریقا گرفته تا خاورمیانه و افغانستان، امتداد دارد و ما می‌توانیم حضور آنها را در سایر نقاط جهان، تشخیص دهیم».

 

وی تاکید کرد که ایالات متحده ، همچنان به مبارزه در راستای نابود سازی داعش در منطقه و مقابله با رفتار بد ایران، ادامه خواهد داد.