وزیر دفاع آمریکا:حکومت ایران یاغی است و ما نمیتوانیم اقدامات تنش آفرینش را نادیده بگیریم

وزیر دفاع آمریکا در دومین روز کنفرانس بین المللی امنیتی که در منامه پایتخت بحرین تشکیل شده است بار دیگر بر موضع آمریکا در مقابله با اقدامات بحث‌برانگیز ایران در منطقه تاکید کرد

وزیر دفاع آمریکا با یاغی خواندن رژیم جمهوری اسلامی می‌گوید که واشنگتن نمی‌تواند اقدامات تنش آفرین ایران و تحرکات شبه نظامیان افراطی در منطقه را نادیده بگیرد.

آقای متیس این سخنان را روز شنبه دیروز در کنفرانس بین المللی امنیتی که در پایتخت بحرین تشکیل شده بود بیان کرد.

وزیر دفاع آمریکا در دومین روز کنفرانس بین المللی امنیتی که در منامه پایتخت بحرین تشکیل شده است بار دیگر بر موضع آمریکا در مقابله با اقدامات بحث‌برانگیز ایران در منطقه تاکید کرد.

جیمز متیس گفت کشورهایی با خط فکری شبیه به هم که در اینجا تجمع کردند در پی جنگ و تش نیستند اما همانطور که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفته است  اقدامات تنش آفرین رژیم یاغی ایران و سازمان های افراطی را نادیده نمی گیریم بنابراین یک بار دیگر بر موضع واشنگتن در مقابله با تلاش‌های ایران برای دستیابی به تسلیحات پیشرفته و کمک های مالی و تسلیحاتی به شبه نظامیان در عراق- سوریه- یمن- لبنان و دوباره قاطعانه تاکید می کنیم.

آقای متیس می‌گوید که آمریکا مصمم است به حضور نظامی خود در خاک سوریه ادامه دهد و گفت در سوریه جبهه متحدی  متشکل از ۷۰ کشور در ریشه‌کن کردن بقایای داعش ادامه می‌دهند و

رژیم بشار اسد تنها به دلیل حمایت روسیه و ایران در قدرت مانده است آمریکا نیز تا زمان حضور شبه نظامیان افراطی در سوریه و ادامه تهدید برای منافع آمریکا و متحدانمان در منطقه در سوریه باقی خواهد ماند.

وی  تاکید کرد که جنگ داخلی سوریه نیازمند یک راه حل سیاسی است و تلاش‌هایی که برای برقراری صلح از طریق روند ژنو و پیروی از قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت می شود قدردانی می‌کنم.

وزیر دفاع آمریکا همچنین خواستار خاتمه هرچه سریعتر جنگ داخلی در یمن شد و گفت آمریکا از اقداماتی که برای برقراری صلح می شود حمایت می کند.

وی افزود سیاست ما در این خصوص کمک به قدرت گیری نیروهای سیاسی مشروع یمن و تقویت نیازهای دفاعی شرکای آمریکا می باشد.

ضمن حمایت از حق شهروندان یمن برای دفاع از سرزمین و حاکمیت خود در برابر حملات حوثی های مورد حمایت ایران همزمان خواستار خاتمه سریع مخاصمات در یمن هستیم.