وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل می آید و گفتگوهای بسیار مهمی با رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل انجام می دهد

دیدار هفۀ آینده وزیر دفاع ایالات متحده از اورشلیم، و گفتگوهایی که قرار است با نخست وزیر، وزیر دفاع و امیران ارتش اسرائیل به عمل آورد، از جانب منابع خبری، بسیار مهم تلقی شده است.

پنجاه تن از اعضای وزارت دفاع نیز که در رشته های مختلف امنیتی و جنگی تخصص دارند، لویدز آستین را در این سفر همراهی می کنند. وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه (دو روز دیگر) به اسرائیل می آید و روز دوشنبه رهسپار آلمان می شود. بزرگترین پایگاه های نظامی ایالات متحده در اروپا، در کشور آلمان قرار دارد.

منابع خبری می گویند که این سفر یکی از بهترین فرصت ها خواهد بود که اسرائیل به طور مشروح نگرانی های خود از برنامه های اتمی و موشکی حکومت اسلامی ایران را به آگاهی مقامات ارشد آمریکایی برساند.

احتمال دارد که در این دیدارها، مقامات اسرائیلی تقاضاهای بیشتری برای خرید مقادیر بیشتری جنگ افزارها و امکانات تهاجمی از ایالات متحده، ارائه کنند.

در دوران دولت پرزیدنت ترامپ، فروش پیشرفته ترین وسایل جنگی به اسرائیل مورد تصویب قرار گرفت. ولی اسرائیل همیشه می کوشد قویترین امکانات دفاعی را در اختیار داشته باشد.

این دیدار مهم در حالی انجام می گیرد که سفیر اسرائیل در سازمان ملل و ایالات متحده، گیلعاد اِردان، در نامه مشروحی که به سازمان ملل ارائه کرد، به افشاگری های بیشتری در مورد برنامه های موشکی رژیم ایران پرداخت. حکومت ایران نه تنها موشک هایی ساخته که می تواند اسرائیل را هدف قرار دهد، بلکه مشغول تولید موشک هایی است که به دورترین نقطه اروپا نیز برسد و دولت های غربی نمی توانند این خطر را نادیده بگیرند.

همچنین فاش شده که یوسی کوهن رئیس موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) به زودی رهسپار واشنگتن می شود و هم اکنون کوشش به عمل می آید که  که دیداری نیز با پرزیدنت بایدن داشته باشد.

وزیر دفاع آمریکا در حالی به اسرائیل می رسد که نخستین مرحله مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم ایران و دولت ایالات متحده در وین به پایان رسیده است/

امروز (آدینه) آخرین نشست مرحله نخست گفتگوها در وین برگزار می شود و نمایندگان ایران و کشورهای اروپایی و ایالات متحده به نتیجه گیری می پردازند و هریک به کشور خود باز می گردد. قرار است رابرت مالی سرپرست آمریکایی تماس با رژیم ایران نیز همراه با هیات خود به واشنگتن باز گردد.