وزیر دفاع آمریکا پس از جلسه با پرزیدنت ترامپ: به همراه متحدان مشغول بررسی نحوه واکنش به ایران هستیم

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، در واکنش به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان گفت که ایالات متحده در حال بررسی نحوه واکنش به ایران است.

وزیر دفاع ایالات متحده در پیامی سه قسمتی در توئیتر نوشت: «ما نیروهای نظامی ایالات متحده، به همراه تیم میان‌سازمانی‌مان، مشغول همکاری با شرکای‌مان برای مقابله با این حمله بی‌سابقه و دفاع از نظم بین‌المللی مبتنی بر حاکمیت قانون – که از سوی ایران زیر پا گذاشته شده است – هستیم.»

وی در بخش دیگری از این توئیت نوشت: «در روزهای آخر هفته روزهای شنبه و یکشنبه با محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاهی عربستان سعودی، و حسن علی الشمری، وزیر دفاع عراق، در مورد حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت‌وگو کردم.»

روز شنبه خبرگزاری های عربستان از حمله به وسیله پهباد به تاسیسات نفتی آرامکو متعلق به این کشور خبر دادند.

در پی این حمله پهبادی آتش سوزی هایی در این پایگاه نفتی عربستان سعودی رخ داد.

ساعتی پس از آغاز این حریق در بامداد روز شنبه، وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای از مهار آتش‌سوزی در این دو سایت خبر داد.

شبه نظامیان شیعه حوثی یمن که وابسته به رژیم اسلامی ایران هستند مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته و اعلام کردند که این اقدام با ده پهپاد انجام شده است.

این گروه تهدید کرد که عملیات بعدی شدیدتر و وسیع‌تر خواهد بود.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که در پی این حمله صادرات نفت عربستان به شدت کاهش یافته و  این حملات باعث شده است تولید نفت عربستان سعودی پنج میلیون بشکه در روز کاهش یابد و تقریبا به نصف برسد.

مارک اسپر در ادامه توییتر خود افزود: «من همین حالا از جلسه‌ای در کاخ سفید به پنتاگون بازگشتم. در آن جلسه سران وزارت دفاع و دیگران فرمانده کل قوا پرزیدنت ترامپ را در جریان جزئیات اوضاع قرار دادند.»

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه با انتشار توییتری در این باره نوشته بود که:ایالات متحده آماده اقدام نظامی است اما بسته به این‌که عامل این حملات تایید شود و این‌که تحت چه شرایطی باید دست به اقدام زد.

پرزیدنت ترامپ پس از جلسه ای که وزیر دفاع ایالات متحده هم در آن حضور داشته گفت:اطمینان داریم که رزیم ایران عامل این حملات بوده است.

رژیم اسلامی ایران هرگونه نقش داشتن در این خملات را رد کرد.

پرزیدنت ترامپ در واکنش به این انکار نقش رزیم گفت:آنها زمانی که پهباد ما را نیز رنگون کردند آن را انکار کردند.

 

4 دیدگاه‌

  1. ترامپ باید تنبیه کردن آخوندها رو از نتانیاهو یاد بگیره در عراق ششصد سرباز آمریکایی با بمب‌های کنار جاده ای رژیم کشته شدند و هزاران نفر دیگر مجروح شدند آمریکا هیچ غلطی نکرد در سوریه اسراییل حتی یک سرباز هم کشته نداد سی هزار نفر از نیروهای سپاه قدس و حزب‌الله و دیگر مزدوران رژیم رو به هلاکت رسوند.به این میگن جواب قاطع و دندان شکن که رژیم آخوندی حتی فرصت شلیک یک موشک به سمت اسراییل رو با هوشیاری نتانیاهو و عوامل اطلاعاتش پیدا نکرد

  2. هیچ کاری نخواهید کرد، شما از طرف جمهوریخواه و امام بایدن از طرف دمکرات نگران مقام هستید، بنابراین هیچ کاری نخواهید کرد، شما بولتون را اخراج کنید و دل ظریف را شاد، با این رویه خواهید دید که آخوند بو گندو بر گرده جهان سوار خواهد شد، تاکنون حرفهای خامنه ای از استواری برخوردار بوده است و محقق، نه ترامپ دمدمی مزاج و بیسواد و عربده گو

Comments are closed.