وزیر دفاع از اقدام حکومت فلسطینی در نجات جان سربازان اسرائیلی تشکر کرد

 

وزیر دفاع اسرائیل از همکاری حکومت خودگردان فلسطینی برای جلوگیری از لینچ دو سرباز اسرائیلی که به دنبال گم کردن راه خود، اشتباها وارد یک آبادی فلسطینی نشین در کرانه غربی شده بودند، سپاسگزاری کرد.

این دو سرباز که یکی از آن ها دختر بود، از جاده ای می گذشتند و قصد رسیدن به شمال کشور را داشتند که در اثر اشتباه دستگاه مسیریاب خود، وارد شهر فلسطینی نشین “جنین” شدند. این شهر در روزهای اخیر صحنه درگیری های شدیدی بین اهالی محل و سربازان اسرائیلی بوده که در جستجو برای یافتن یک تروریست فلسطینی – اسرائیلی، خانه پدر او در جنین را محاصره کرده و مورد جستجو قرار داده بودند.

شهر جنین در تسلط امنیتی حکومت خودگردان فلسطینی قرار دارد.

گروه زیادی از اهالی این شهر با دیدن سربازان اسرائیلی، اتومبیل آن ها را احاطه کرده و اجازه حرکت کردن نمی دادند. این افراد با فریادهای بلند، دو سرباز را به مرگ تهدید می‌کردند و بیم آن می رفت که آن ها را از داخل اتومبیل بیرون بکشند و قطعه قطعه نمایند.

اهالی خشمگین فلسطینی، اتومبیل حامل این دو سرباز را هدف سنگ پرانی سنگین قرار دادند و هر دو را زخمی ساختند و اسلحه دختر سرباز را ربودند.

ماموران امنیتی فلسطینی خود را به آن محل رساندند و سربازان را نجات دادند و به سوی اسرائیل بازگرداندند. بامداد امروز (سه شنبه) نیز حکومت خودگردان اسلحه ربوده شده دختر سرباز را به اسرائیل باز گرداند.

وزیر دفاع، اویگدور لیبرمن، امروز از این همکاری حکومت خودگردان فلسطینی سپاسگزاری کرد و رفتار ماموران انتظامی فلسطینی را در نجات سربازان اسرائیلی مورد ستایش قرار داد.

اسرائیل و فلسطینی ها دارای کمیته مشترکی می باشند که هدف آن تلاش متقابل برای جلوگیری از عملیات خشونت بار و تروریستی است.

محمود عباس اخیرا اعلام داشته بود که این همکاری را در اعتراض به سیاست پرزیدنت ترامپ در برابر اورشلیم، متوقف می سازد.

 

2 دیدگاه‌

  1. فریب محبت هیچ گروه فلسطینی را نخورید این جنایتکاران بر اساس فرمان و هدف ایران در حال نابودی اسرائیل هستند و سعی دارند با اینکارها و جلب اعتماد اسرائیل، روند صلح احمقانه را که به نابودی اسرائیل و اقتدار و حاکمیت فلسطین ها می انجامد ادامه دهند

Comments are closed.