وزیر دفاع اسرائیل:همه چیز در غزه قطع خواهد شد و جنگ ما علیه جانوران وحشی ادامه خواهد یافت

وزیر دفاع اسرائیل طی سخنانی گفت:«دیگر در غزه برق نخواهد بود، سوخت نخواهد بود، مواد غذایی نخواهد بود، همه چیز متوقف می‌شود. جنگ ما علیه جانوران وحشی است»

به گزارش خبرگزاری‌ها، آقای گالانت گفت: «ما غزه را کامل محاصره می‌کنیم، نه برق، نه غذا، نه آب و نه گاز، همه چیز تعطیل می‌شود.»

ارتش اسرائیل در حال افزایش نیرو و تجهیزات در اطراف غزه است و آماده حمله زمینی به آن می‌شود.

در همین حال، ابوعبیده سخنگوی شاخه نظامی گروه تروریستی  حماس گفت در حمله هوایی دیشب و امروز (دوشنبه) اسرائیل به غزه، چهار «اسیر» اسرائیلی و محافظانشان کشته شده‌اند.

در همین حال نگرانی‌ بین‌المللی از گسترش دامنه جنگ رو به افزایش است.

همزمان سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام داشت که ارتش اسرائیل هم اکنون حملات گسترده ای را به بسیاری از مراکز سازمان تروریستی حماس در نوار غزه انجام می دهد.

اتحادیه اروپا گفت در نشست وزیران خارجه‌اش در باره موضع و اقدام بعدی در قبال بحران خورمیانه تصمیم‌گیری خواهد شد. مصر هم گفته است در تماس و گفتگو با اسرائیل و حماس است.

در همین حال سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مسکو با احمد ابو غیط دبیرکل اتحادیه عرب دیدار کرده و خواستار پرهیز دو طرف از افزایش درگیری‌ها شده است.

روسیه همچنین در باره خطر اینکه که طرف سومی درگیر جنگ اسرائیل و حماس شود هشدار داده است.

رسانه‌های روسیه از قول دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفتند این اظهار نظر در واکنش به تصمیم آمریکا بوده است.

در همین حال گزارش ها حاکی از آن است که ناو هواپیمابر آمریکایی  Gerald R. Ford،، به عنوان بخشی از حمایت آمریکا وعده داده شده توسط جو بایدن به اسرائیل می رسد.

گفتنی است که ۴ شهروند آمریکایی به دست تروریست های حماس فلسطینی کشته شدند و ۷ نفر مفقود شدند