وزیر دفاع اسرائیل از ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه رژیم ایران جانبداری کرد و گفت: «این، مشکل منطقه و جهان است»

وزیر دفاع اسرائیل، ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس، از اقدام ایالات متحده برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه رژیم ایران به گرمی استقبال کرد و گفت که باید با استفاده از همه شیوه ها و امکانات، از گسترش نفوذ رژیم ایران و قدرت گرفتن نظامی آن جلوگیری کرد.

به گفته آشنایان امور، ادامه تحریم ها دو هدف را دنبال می کند که یکی، چلوگیری از خرید جنگ افزارهای پیشرفته خارجی توسط رژیم است و دوم آن که حکومت ایران نتواند از طریق صادرات جنگ افزار، به امکانات مالی خود برای ادامه برنامه های اتمی و موشکی استفاده کند.

ژنرال بنی گانتس که روز گذشته (یکشنبه) در پایان جلسه هیات دولت سخن می گفت، تاکید کرد که قدرتمند بودن ارتش دفاعی اسرائیل و تقویت بنیه تسلیحاتی و اقتصادی آن، می تواند دشمن را از حمله و تعرض باز دارد، زیرا خواهد آنست که اگر به تعرض علیه اسرائیل دست بزند، با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو نیز در آخرین سخنرانی خود گفت که قوی بودن نظامی اسرائیل، بهرتین قدرت بازدارنده در برابر توطئه رژیم های فتنه انگیز در منطقه می باشد.

وزیر دفاع اسرائیل به همه کشورهای جهان که خواهان پیشبرد آرامش و دوری از تنش هستند، توصیه کرد که به تلاش ایالات متحده برای ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه رژیم ایران بپیوندند.

رهبر حزب آبی و سفید، بنی گانتس در بخش دیگری از سخنان خود، یادآوری کرده گفت: «رفتارهای رژیم ایران، تنها، معضل اسرائیل نیست، بلکه مشکلی برای امنیت کشورهای منطقه و سراسر جهان می باشد.

مایک پمپئو،   وزیر خارجه ایالات متحده نیز با انتشار بیانیه ای یادآور شد و نوشت: کلیه تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران، از جمله تحریم تسلیحاتی، نوزدهم سپتامبر باز گردانده شدند.

مایک پمپئو، در این بیانیه  تاکید کرد: «بر همین اساس، صادرات سلاح‌های متعارف خاص به ایران نقض قطعنامه ۱۹۲۹، و خرید هرگونه سلاح از ایران نقض قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت محسوب می‌شود.»

پمپئو افزود: «ایالات متحده آمادگی دارد برای تنبیه هر فرد یا نهادی که به ارائه، فروش، یا انتقال تسلیحات متعارف به ایران و یا از ایران کمک کند، و نیز کسانی که آموزش فنی یا پشتیبانی مالی و خدماتی و سایر کمک‌های مرتبط با این تسلیحات ارائه می‌کنند، از اختیارات داخلی خود استفاده کند».

وزیر خارجه آمریکا گفت: «هر کشوری که در جستجوی صلح و ثبات در خاورمیانه است و از مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند، باید از هرگونه تراکنش تسلیحاتی با ایران خودداری کند».

مایک پمپئو،افزود:  ارائه سلاح به ایران تنها تنش در منطقه را تشدید خواهد کرد و سلاح‌های خطرناک بیشتری را به دستان گروه‌های تروریست و عوامل نیابتی ایران می‌رساند و خطر افزایش تهدیدها علیه امنیت ملی اسرائیل و دیگر کشورهای صلح‌جو را افزایش خواهد داد.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا  تاکید کرد: «ایالات متحده مشتاق صلح با ایران است و به امید روزی است که رهبران آن کشور نیز چنین هدفی داشته باشند. وقتی رهبران رژیم دست از رویاهای خود برای صدور انقلاب بردارند، آنها یک شریک سخاوتمند که از آنها استقبال می‌کند را در واشنگتن خواهند یافت.»