وزیر دفاع اسرائیل از لزوم یک پیکار همه جانبه نظامی، سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی علیه حکومت ایران سخن می گوید

وزیر دفاع اسرائیل، نفتالی بنت، در دیدار دوباره ای از نیروهای ارتشی مستقر در اطراف نوار مرزی با غزه، به حکومت اسلامی ایران هشدار داد که ادامه حضور واحدهای سپاه قدس در سوریه تحمل نخواهد شد. نفتالی بنت همچنین تایید کرد که آخرین حمله هوایی به مواضع سپاه پاسداران در حومه دمشق، توسط اسرائیل صورت گرفته است. در گزارش های پیشین گفته شده بود که در جریان یک حمله موشکی چندین تن از افراد سپاه قدس و نیروهای وابسته به رژیم ایران کشته شدند. در این زمینه، هنوز آمار قابل اعتمادی انتشار نیافته است.

نفتالی بنت در جریان گفتگو با خبرنگارانی که او را در این بازدید نظامی همراهی می کردند، همچنین گفت که سوریه ممکن است به یک باتلاق نظامی برای رژیم ایران مبدل شود و ویتنام رژیم گردد.

وی همین اندیشه را در جریان سخنرانی در آیین یادبود شماری از سربازان جان باخته اسرائیلی بیان کرد که در جریان برخورد دو هلیکوپتر نظامی در بیست سال پیش، جان خود را از دست دادند.

اظهارات بنت، در محافل سیاسی داخلی اسرائیل با ابراز ناخرسندی روبرو شد و منابعی گفتند که نفتالی بنت نمی بایست این گونه تهدیدها را بر زبان آورد. سیاست اسرائیل همیشه نشان دادن شکیبایی و سنجیدگی بوده و از تهدیدهای جنگی علیه دیگران دوری جسته است. آگاهان سیاسی می گویند که بیان این تهدیدها از زبان نفتالی بنت که رهبر یک حزب راستگرای نیمه مذهبی می باشد، با نزدیک بودن موعد انتخابات پارلمانی ارتباط دارد که قرار است کمتر از سه هفته دیگر برگزار شود.

نفتالی بنت در ادامه سخنان خود گفت که اسرائیل در جریان رویارویی با حکومت اسلامی ایران، شیوه رفتاری و فکری خود را تغییر می دهد و تلاش تا هنگام خروج کامل سپاه قدس از سوریه ادامه خواهد یافت.

وزیر دفاع در مورد این تغییر برخورد اسرائیل با تهدیدهای رژیم ایران گفت: «ما از این پس به عملیات گسترده و هماهنگی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، اطلاعاتی و نظامی علیه رژیم ایران روی خواهیم آورد».

نفتالی بنت در ادامه سخنرانی خود گفت که اوضاع امنیتی در مرزهای شمالی اسرائیل، به خاطر فعالیت های نظامی تحریک آمیز حزب الله لبنان همچنان پرتنش است و یک تهدید بزرگ امنیتی محسوب می شود. او گفت که آرامش ظاهری امروز نباید کسی را به اشتباه بیندازد و ارتش اسرائیل همچنان به تدابیر لازم و آمادگی های ضروری برای رویارویی با این خطر ادامه می دهد.

وزیر دفاع در پایان سخنان خود خطاب به حکومت ایران، چنین گفت: «در سوریه چیزی برای شما وجود ندارد که به دنبالش باشید. تا هنگامی که شما بکوشید جایگاه و پایگاهی در سوریه برای خود به دست آورید، ما ضرباتی را که بر شما وارد می آوریم شدیدتر خواهیم کرد. هلاکت قاسم سلیمانی یک رویداد شکل دهنده بود که توانست روی اوضاع در منطقه تاثیر زیاد به جای گذارد. ولی حکومت اسلامی ایران، دشمن ما، نباید دچار تردید و اشتباه شود. علیرغم کشته شدن سلیمانی، اسرائیل به راه خود ادامه خواهد داد و همچنان ضربات مرگباری بر نیروهای حکومت ایران در سوریه وارد خواهد آورد و رژیم ایران همچنان بهای این ماجراجویی را خواهد پرداخت. هدف ما بیرون راندن کامل نیروهای رژیم ایران در سوریه است و این هدف را عملی خواهیم ساخت»

یک دیدگاه

Comments are closed.