وزیر دفاع اسرائیل: افزایش تحریم و اعتراض مردمی، رژیم را بوحشت انداخته است

دستور خامنه ای برای ازسرگیری فعالیت های غنی سازی اورانیوم، با واکنش های شدید نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل روبرو شد. رهبر حکومت اسلامی ایران، در سخنرانی پریروز (دوشنبه) در سالروز مرگ خمینی، گفته بود که دستور داده برنامه های اتمی از سرگفته شود.

بنیامین نتانیاهو در واکنش به این خبر، در توییتر خود نوشت: «همین سه روز پیش بود که خامنه ای در توییتر خود اسرائیل را یک غده سرطانی نامید که باید از ریشه کنده شود. حالا دو روز پیش، او راه رسیدن به این هدف را نیز اعلام می کند و آن، بازگشت به برنامه های غنی سازی اورانیوم، به هدف ساخت بمب هسته ای می باشد».

نتانیاهو دوباره تاکید کرده نوشت: «اسرائیل اجازه نخواهد داد که رژیم ایران به بمب اتمی دست یابد».

وزیر دفاع اسرائیل می گوید که تصمیم رهبر حکومت اسلامی ایران برای ازسرگیری برنامه های اتمی، نشان دستپاچگی و هراس حکومت از آن است که اقدامات پرزیدنت ترامپ به طور فزاینده ای ثمرات خود را آشکار می کند و تعداد بیشتری از کمپانی های بزرگ بین المللی، به حکومت ایران پشت می کنند و از ادامه داد و ستد با آن کشور روی می گردانند.

این واکنش اویگدور لیبرمن نسبت به سخنان علی خامنه ای بود که از جمله گفته است: حاضر نیست که ایران برجام را حفظ کند و همزمان مورد تحریم های اقتصادی از جانب ایالات متحده قرار گیرد.

وزیر دفاع اسرائیل گفت: «این واقعیت که حتی کمپانی پژو از ادامه معاملات با رژیم ایران دست بر می دارد و اعتراض های مردمی در ایران شدت می گیرد، موجب هراس و دستپاچگی رژیم ایران گردیده است».

لیبرمن که در همایشی در بندر ایلات در جنوب اسرائیل سخن می گفت، افزود: این واقعیت که کمپانی های بزرگ بین المللی یکی پس از دیگری از معامله با ایران کنار می روند، می تواند هشداری به همه بازگانانی باشد که هنوز هوس معامله با رژیم ایران را دارند».

وزیر دفاع گفت که کمپانی سیروئن – پژو یکی از بزرگترین مجتمع های اتومبیل سازی جهان است و اعلام خروج ان از ایران یکی از علل وحشت و دستپاچگی علی خامنه ای و دیگر مقامات آن حکومت است.

لیبرمن این دیدگاه را مطرح ساخت که همه جهانیان باید دست اتحاد داده و در برابر زیاده خواهی ها و فتنه گری های رژیم ایران بایستند. او گفت: «رژیم ایران، تنها برای اسرائیل یک مساله نیست، بلکه حکومتی است که برای همه کشورهای خاورمیانه و جهان مشکل آفرینی می کند».

وزیر اطلاعات و ترابری اسرائیل، ییشرائل کاتس روز گذشته (سه شنبه) گفته بود که اگر حکومت ایران به غنی سازی اورانیوم بازگردد، یک ائتلاف بین المللی به وجود خواهد آمد که در صورت لزوم، به اقدامات نظامی نیز روی خواهد آورد.

یک دیدگاه

  1. وضعیت فعلی ایران دقیقا شبیه دوره خلافت بعضی حاکمان عباسی و اموی بر مسلمین بوده با این اختلاف که اونها امامان شیعه را از ترس خودشون می کشتن ولی اینها از نام اونها سوء استفاده میکنن هر دو سیاسی عمل میکنن راهشون یکیه-کی میشه مردم هوشیار بشن با خداس

Comments are closed.