وزیر دفاع اسرائیل: اگر روحانی آرامش می خواهد، ما از آن استقبال می کنیم

وزیر دفاع اویگدور لیبرمن از بلندی های گولان دیدن کرد و با اهالی سخن گفت

وزیر دفاع در دیداری که از بلندی های گولان داشت، به اهالی گفت که غائله فعلا پایان گرفته و آن ها می توانند دوباره درهای پناهگاه ها را قفل کنند. رسانه های وابسته به حزب الله لبنان، در گزارش های روزهای اخیر برای پرده پوشی ابعاد شکست سپاه پاسداران در جریان حمله اسرائیل، به انتشار گزارش های خیالی و افسانه ای، در مورد پیروزی ارتش سوریه بر اسرائیل ادامه دادند.

روزنامه ها و شبکه های وابسته به حزب الله لبنان نیز، همانند رسانه ها در داخل ایران، کوچکترین اشاره ای به حضور سپاه پاسداران و ارتباط حملات اسرائیل با منهدم کردن مواضع نظامی سپاه قدس نکردند و همچنان از “پیروزی های درخشان” ارتش سوریه خبر دادند و از جمله ادعا کردند که زندگی در بلندی های گولان برای اسرائیلی ها به یک جهنم مبدل گردیده و دو فروند جنگنده اسرائیلی نیز سقوط کرده است – ادعاهایی که کوچکترین واقعیتی نداشتند و کاملا جعلی بودند.

وزیر دفاع در جریان دیدار از بلندی های گولان گفت که به خوبی مشاهده می کند که زندگی در این ناحیه به وضع عادی بازگشته است. آگاهان گفتند که با این همه، شمار گردشگرانی که امروز از بلندی های گولان دیدن کردند، از شنبه های پیشین کمتر بود و همچنین صدها اسرائیلی رزرو اتاق در هتل‌ها و میهمانسراهای گولان را باطل کرده بودند.

لیبرمن در گفتگو با خبرنگاران، به پرزیدنت بشار اسد توصیه کرد که سپاه قدس و دیگر نیروهای وابسته به رژیم ایران را از سوریه بیرون راند. وزیر دفاع گفت که اسرائیل به دنبال درگیری نیست، بلکه آرامش و همزیستی را می‌جوید و به سود رژیم کنونی سوریه است که خود را از چنگال رژیم ایران رهایی بخشد.

دکتر یوال اشتاینیتس از وزیران ارشد کابینه، هفته پیش به اسد هشدار داد که اگر به سپاه قدس برای انجام تعرض علیه اسرائیل یاری برساند، خود نابود خواهد شد.

این نخستین بار است که یک وزیر کابینه اسرائیل این چنین آشکار به بشار اسد هشدار می دهد.

به دنبال دیدار چند ساعته ای که نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه گذشته با پرزیدنت پوتین در مسکو داشت، آگاهان سیاسی ارزیابی می کنند که روسیه نیز از تلاش اسرائیل برای بیرون راندن رژیم ایران از سوریه ناخرسند نیست. زیرا هر اندازه که حکومت اسلامی در سوریه تضعیف شود، روسیه بیشتر خواهد توانست یکه تاز میدان باشد.

غرش تانک ها خاموش شده و گاوها در کنار آن ها چرا می کنند

 

2 دیدگاه‌

  1. خدا را شکر که قافله در همین حد ختم به خیر شد و مردم ایران بیشتر از این از دغدغه اصلی یعنی سرنگونی رژیم جنایتکار آخوندی منحرف نشدند.

Comments are closed.