وزیر دفاع اسرائیل: اگر رژیم ایران بمب هسته ای بسازد، سراسر خاورمیانه اتمی خواهد شد!

وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتس، در یک هشدار دیگر به ایالات متحده در رابطه با برنامه های هسته ای رژیم ایران، تاکید کرد که اگر دولت های غربی و کشورهای جهان همچنان دست به روی دست بگذارند و برای جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران به اقدامات فوری و عملی دست نزنند، به زودی شاهد آغاز یک مسابقه شتاب زده همه کشورهای منطقه برای مجهز گردیدن به بمب هسته ای خواهیم بود.

اسرائیل همیشه نسبت به این احتمال هشدار داده، ولی اکنون که دولت پرزیدنت بایدن همچنان برای ازسرگیری مذاکرات برجامی با رژیم ایران پای می فشارد، رهبران اسرائیل کارزار گسترده ای را آغاز کرده اند تا به رئیس جمهوری ایالات متحده بفهمانند که بازگشت به برجام به صورت پیشین آن، تا چه حد ممکن است امنیت خاورمیانه را به خطر اندازد.

حکومت ایران از دیرباز گفته است که در اولین فرصتی که بتواند، اسرائیل را نابود خواهد کرد. علی خامنه ای حتی زمان پایان عمر اسرائیل را نیز تعیین کرده بود و اکبر هاشمی رفسنجانی در یک خطبه نماز جمعه گفته بود که “یک بمب اسلامی، می تواند اسرائیل را نابود کند، ولی بمب های اتمی رژیم صهیونیستی، تنها آسیب جزیی به کشور اسلامی وارد خواهد آورد”. مسلما منظور رفسنجانی از “کشور اسلامی” حکومت شیعه ایران بود.

نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی ها و همایش های رسانه ای هنگام اقامت در واشنگتن، بارها تاکید کرد که رژیم ایران تا هنگام تولید بمب هسته ای، تنها چند ماه و شاید چند هفته فاصله دارد.

وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که اگر رژیم ایران به بمب هسته ای برسد، بعید نیست که این جنگ افزار مرگبار را در اختیار گروه های نیابتی خود در کشورهای منطقه نیز قرار دهد و از این رو کشورهای دیگر نیز در مسابقه تسلیحاتی برای رویارویی با رژیم ایران گام خواهند گذاشت و امنیت سراسر خاورمیانه به طور جدی به خطر خواهد افتاد.

بنی گانتس دوباره تاکید کرد که اگر ایالات متحده و کشورهای نگران، همین حالا به اقدامات عملی برای خنثی کردن تلاش اتمی رژیم ایران اقدام قاطع نکنند، فردا ممکن است خیلی دیر باشد.

در اورشلیم ارزیابی شده که انتظار نمی رود دولت پرزیدنت بایدن به اقدامات فوری علیه برنامه های اتمی ایران دست بزند و از این رو مقامات ارشد اسرائیلی به ارتش دستور داده اند که خود را برای هر احتمال جنگی کاملا آماده سازد. دولت اسرائیل، در راستای عملی شدن این دستور، یک و نیم میلیارد شِکِل (بیش از ۴۰۰ میلیون دلار) بر بودجه تسلیحاتی ارتش افزوده است.