وزیر دفاع اسرائیل: «برنامه های دفاعی خود در برابر ایران و حزب الله را به روز رسانی می کنیم»

وزیر دفاع اسرائیل در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که ارتش اسرائیل مرتبا برنامه های رویارویی نظامی با رژیم ایران و حزب الله لبنان را به روز رسانی می کند و هر بار آن را با شرائط تغییر یافته منطبق می سازد.

بنی گانتس وزیر دفاع یک بار دیگر بر این سیاست اسرائیل انگشت گذاشت که اگر جامعه جهانی اقدامات لازم و موثری را برای پایان بخشیدن به برنامه های اتمی رژیم ایران به عمل نیاورد، ممکن است وضعی ایجاد گردد که اسرائیل ناچار شود خود به تنهایی وارد عمل شده و از امنیت خود دفاع کند.

از هنگام به روی کار آمدن دولت پرزیدنت بایدن، سران اسرائیل مرتبا این اخطار را بازگو کرده اند تا هشدار دهند که مماشات با رژیم ایران و خودداری از اقدام مناسب برای برطرف سازی خطرات تهاجمی رژیم ایران، ممکن است منطقه را به جنگ بکشاند.

ارتش اسرائیل همیشه برای رویارویی با هرگونه خطر احتمالی طرح هایی تهیه می کند تا بتواند با به وجود آمدن یک وضع جدید، بلافاصله به رسیدگی به آن بپردازد. این طرح ها، در اصطلاح نظامی اسرائیل، “طرح های کشویی” نامیده می شود، به این مفهوم که طرح پس از آماده شدن، در بایگانی قرار می گیرد، تا در صورت لزوم از کشو بیرون آورده شده و به اجرا گذاشته شود.

اسرائیل تا کنون با شیوه های گوناگون کوشیده است از ادامه برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران جلوگیری کند که بسیاری از این عملیات هنوز فاش نشده و جنبه کاملا محرمانه دارد و هدف همه آن ها مختل ساختن برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران بوده است.

بنی گانتس وزیر دفاع، در بخش دیگری از این مصاحبه تلویزیونی، نقشه ای را به گزارشگر آمریکایی نشان داد که در آن اماکن ذخیره کردن موشک های حزب الله علامت گذاری شده است. او گفت که این گروه تروریستی ظاهرا لبنانی، بیش از یک صد هزار موشک و راکت و خمپاره از رژیم ایران دریافت کرده و نگهداری می کند و ممکن است اگر یک درگیری نظامی رخ دهد، اسرائیل روزانه هدف صدها موشک و راکت قرار گیرد.

بنی گانتس گفت که حزب الله همه این جنگ افرازها را به سوی اماکن غیر نظامی اسرائیل هدفگیری کرده و ممکن است به زیرساخت کشور اسرائیل آسیب زیادی برساند، ولی ارتش اسرائیل برای رویارویی با هرگونه وضعیتی آمادگی کامل دارد.

وزیر دفاع گفت که اسرائیل نقشه های جامعی برای آسیب رسانی متقابل به حزب الله تهیه دیده و همه هدف ها نه تنها مشخص شده، بلکه از نظر مشروعیت نابودی آن ها و از هر لحاظ دیگر مورد بررسی قرار گرفته است.