وزیر دفاع اسرائیل به حزب الله لبنان هشدار داد که اگر به مزدوری رژیم ایران مرتکب تجاوز شود، آسیب خواهد دید

وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتس یک بار دیگر به حزب الله لبنان هشدار داد که از مزدوری رژیم ایران دست بردارد و اگر بار دیگر به تعرضات نظامی علیه اسرائیل دست بزند، به سختی مجازات خواهد شد.

حسن نصرالله سرکرده حزب الله چند بار گفته است که با کمک موشک های نقطه زنی که از حکومت ایران دریافت کرده، می تواند کوره اتمی دیمونا در جنوب اسرائیل را نابود کند و شهرهای حیفا و تل آویو را با خاک یکسان سازد.

ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس، که این سخنان را هنگام دیدار از مرزهای شمالی اسرائیل بیان کرد، در همین رابطه گفت: هرگونه تعرض جدید حزب الله لبنان علیه خاک اسرائیل پیامدهای وخیمی برای این گروه تابع رژیم ایران در پی خواهد داشت.

وزیر دفاع روز گذشته (سه شنبه) از ستاد فرماندهی سپاه شمالی کشور در نزدیکی مرز لبنان دیدن کرد و با فرماندهان سخن گفت و آمادگی های دفاعی را مورد بررسی قرار داد.

با آن که حزب الله لبنان در یک سال اخیر با بحران های مالی و سیاسی روبرو می باشد و ظاهرا توان تهاجمی خود را به میزان زیادی از دست داده است، اسرائیل همچنان به هوشیاری و آمادگی دفاعی خود ادامه می دهد. زیرا پس از انفجار در تاسیسات نطنز و همچنین آسیب رسیدن به چند کشتی رژیم ایران، احتمال میرود که رژیم درصدد برآید انتقام این عملیات را توسط حزب الله و علیه خاک اسرائیل بگیرد.

بنی گانتس در پایان این دیدار گفت که ارتش اسرائیل در سراسر مرز شمالی و به ویژه در خط مرزی با لبنان با هوشیاری آماده است هرگونه تعرض را دفع کند.

وزیر دفاع گفت که حزب الله لبنان، به دستور حکومت ایران، می کوشد اسرائیل را با چالش های جدیدی روبرو سازد.

بنی گانتس گفت: «من امیدوارم که حزب الله دست از پا خطا نکند، و به عملیات تعرضی علیه اسرائیل دست نزند، ولی اگر چنین کند، با پیامدهای بسیار بسیار دردناکی روبرو خواهد شد».