وزیر دفاع اسرائیل: تقریبا همه مواضع نظامی سپاه پاسداران در سوریه را نابود کردیم

اویگدور لیبرمن وزیر دفاع در سخنرانی امروز در همایش پژوهشی – امنیتی “هرتسلیا” در مرکز اسرائیل

در واکنش به حملات راکتی سپیده دم امروز (پنجشنبه) از خاک سوریه، که اسرائیل سپاه پاسداران و نیروهای قدس را عامل آن می داند، اویگدور لیبرمن وزیر دفاع گفت: اگر آنان باران راکت به روی ما ببارانند، ما با ایجاد سیل به آن پاسخ خواهیم گفت. لیبرمن گفت: تقریبا همه زیربنای نظامی سپاه قدس وابسته به حکومت ایران در خاک سوریه را نابود کردیم.

در گزارش ها آمده بود که در عملیات هوایی گسترده نیروی هوایی اسرائیل در خاک سوریه حدود شصت نقطه هدف قرار گرفته است.

انفنجارهای سگیده دم امروز در حومه دمشقرسانه های عربی ارزیابی می کنند که شمار دیگری از افراد سپاه پاسداران کشته شده اند. ولی در این مورد اطلاعات موثقی در دست نیست. در گزارش های رسانه های همگانی در ایران، کوچکترین اشاره ای به این امر نشده و حتی تائید نگردیده که سپاه قدس در سوریه کوچکترین دخالتی در این ماجرا داشته است.

وزیر دفاع که امروز (پنجشنبه) در یک همایش پژوهشی – امنیتی در دانشگاهی در مرکز اسرائیل سخن می گفت، در دنباله اظهارات خویش افزود: اسرائیل هیچگونه نیتی برای وخیم تر کردن اوضاع ندارد و وی بر این باور است که قضیه پایان یافته، ولی در عین حال تاکید کرده گفت: اگر آنان باران بر سر ما ببازند، ما با جاری کردن سیل به آن پاسخ خواهیم گفت.

این واکنش در رابطه با خبری بود دایر بر این که دقایقی پس از نیمه شب گذشته (چهارشنبه) حدود بیست راکت از داخل خاک سوریه به سوی مواضع خط مقدم اسرائیل در مرز با سوریه پرتاب گردید که آسیب جانی به دنبال نداشت و زیان مالی جزیی وارد ساخت.

مُشه کَحَلُون وزیر دارایی از اقدامات دفاعی ارتش اسرائیل جانبداری کرد

تا هنگام انتشار این گزارش (ساعت یک بعد از ظهر تهران) آرامش کامل در مرز اسرائیل با سوریه برقرار است و زندگی عادی ادامه دارد.

برخی رسانه های عربی نوشتند که در این حملات، ده ها موضع و یا مکان نظامی در خاک سوریه نابود شد و احتمال می رود که شمار دیگری از افراد سپاه پاسداران و یا نیروهای تحت فرماندهی سپاه قدس کشته شده باشند. ولی در این زمینه هنوز اطلاعات موثقی در دست نیست.

وزیر دارائی اسرائیل، مُشه کحلون نیز ساعتی پیش گفت که اسرائیل همه تلاش خویش را به کار خواهد گرفت که حضور نظامی رژیم ایران در سوریه پایان گیرد. کحلون که رهبر حزب “کولانو” (همه ما) می باشد از اقدامات دفاعی ارتش علیه تعرضات رژیم ایران در سوریه قاطعانه دفاع کرد.

11 دیدگاه‌

 1. این اموال ودارائی های ملّت آخوندزده ایران است که درآتش حماقت های ملّاهای دزدوبی لیاقت ویاوه سرامیسوزد.
  همان دارائی هائی که بایددرراه رفاه مردم هزینه شود .

 2. مطمئن باشید که اگر اسرائیل حمله نظامی قبلی را (در شب لغو برجام) انجام نمیداد, جمهوری اسلامی حتی جرات چنین حمله محدود و بی ثمری را نیز نداشت.
  این حمله تنها از سر ناچاری و برای دلگرمی دادن به حامیان حکومت (در پاسخ به حمله قبلی اسرائیل) بود.
  اتفاقات یک ماه گذشته (از کشف مومیایی رضا شاه در سالروز تاجگذاریش تا افزایش انفجاری قیمت ارز و لغو سریع و شدید برجام) شرایط روحی حکومت ایران رابه شدت تخریب کرده و این حکومت حداقل تا چند ماه از شوک روانی خارج نخواهد شد.

 3. بیش از ۴۴ کلاهک اتمی پیشرفت جمهوری اسلامی هرکدام ١٠ بار قوی تر از هیروشیما به سوی اسرائیل .سعودی.امارات.ومواضع آمریکایی نشانه گرفته شده است و نابودی اسرائیل فقط فقط یک اشاره است درضمن موشک های قاره پیما ایران که از موشک های کره شمالی قوی تر است بزرگ ترین تهدید برای دخالت کنندگان امریکایی آماده است سیدحسن نصرالله بیش از ١٠٠ هزار موشک شهاب ٣ را به سوی دشمنان اسلام شلیک خواهد کرد تمامی وهابی ها و تکفیری ها و صهیونیست ها تابوت خود را سفارش بدهند

 4. با درود
  واقعا دم همه بچه های ارتش اسراییل به خاطر این پاسخ جانانه به سپاه پاسداران رژیم آخوندی ,گرم باشه و خسته نباشند,انشاله که ازدست این رژیم کثیف آخوندی راحت بشیم و بتونیم این همه سال آزار و اذیت و توهین به مردم خوب اسراییل توسط رژیم رو جبران کنیم.
  بدرود

 5. با درود به ارتش قدرتمند اسرائیل و زیباترین درود به باشکوه ترین دموکراسی خاورمیانه این اقدام ارتش اسرائیل کاملا مطابق با قاعده دفاع مشروع می باشد و یقینا پاسخ قاطعی به بزرگترین حامی تروریست دنیا ایران می باشد.

 6. آخوند احمق نمیداند خلبانهاى اسرائیل بهترین در دنیا هستند
  بى نهایت خوشحالم
  درود بر قوم موسى
  براى ارتش اسرائیل دعا میکنم ، خدا نگهدارشان
  بامید پیروزى مردم یهود

 7. موساد باید قاسم سلیمانی را نابود کند موساد این توانایی را دارد و اگر این کار انجام گیرد ضربه سازمانی و تبلیغی بزرگی برای اسرائیل است . درود بر اسرائیل و ملت یهود

 8. رادیس گرامی پروژه های حدود۱۰ سال قبل من اجرا میشدحتی یک هواپیما از شما سالم به پایگاه برنمیگشت ‘وضع مالیم خوب بود واحتمالا ازنیروهای صدیق سپاهی بودم ‘باورکنید یک هواپیماتون هم بر نمیگشت’اکنون شیعه سابقم’پرژه هایم وخودم رابرباددادند”مواظب تجهیزاتمان در سوریه باشید که این خرها برده اند خودشون به درک

 9. سیدعلی جسم ناقص دفعه دیگه خواستی دم از نابودی اسرائیل بزنی یکم فکر کن البته جسم ناقص که نمیتونه فکر کنه بدبخت این عقب مونده های پاسدار واسه یک لقمه نون نا پاک خودشونو به کشتن دادن . برای حاج طوسی ،دزد بزرگ و جانی مجتبی خامنه‌ای ،برادران دزد جانی لاریجانی و صدها بچه آخوندهایی که الان تو آمریکا،انگلیس ، کانادا و کشورهای اروپایی عشق حال میکنند ،یعنی آدم چقدر باید احمق باشه که بره برای یک عده دزد قاتل مردم بر بکشتن بده ، تو این چهل سال چهار آخوند یا بچه آخوند حکومتی رفته جنگ که کشته بشه ؟

 10. با درودها فراوان خدمت دست اندرکاران رادیو پیام اسرائیل
  رژیم ایران و سران رژیم آخوندی مشتی بیمار روانی و مبتلا به جنون اغراقگویی از روز اول یعنی ۱۹۷۹ آمدن آخوندها به ایران با ملت شریف اسرائیل اعلام جنگ نمودند و در طول حکومت وننگینشان همواره ملت اسرائیل را تهدید نموده اند و خواهان نابودی ملت عزیز و شریف اسرائیل هستند. بنابر این امروز مردم ایران بیش از هر وقت ممکن در مناسبترین وقت هستند برای قیام علیه رژیم آخوندی و سرنگونی این رژیم جنگ طلب و آدمکش

Comments are closed.