وزیر دفاع اسرائیل: در برابر حکومت ایران قاطعانه ایستاده ایم؛ باید یک ائتلاف بزرگ برپا شود

وزیر دفاع اسرائیل یکبار دیگر از کشورهای جهان و به ویژه از اروپاییان خواستار شد خطرات امنیتی از جانب رژیم ایران را جدی بگیرند و با ایجاد یک ائتلاف بزرگ، بکوشند جلوی ادامه فتنه گری های این رژیم در منطقه را بگیرند.

ژنرال نیروهای ذخیره، بنی گانتس، که در گذشته رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز بوده و اکنون رهبری جبهه سیاسی موسوم به “آبی و سفید” را در دست دارد،

وزیر دفاع اسرائیل که این سخنان را در مصاحبه با چند خبرنگار عرب از امارات و عربستان بیان کرد، افزود که صلح اسرائیل با امارات و بحرین، موقعیت کشورها را در ایستادگی در برابر رژیم ایران قوی تر می سازد و باید یک ائتلاف منطقه ای و جهانی برای مسدود ساختن راه تجاوزگری رژیم ایران در منطقه به وجود آید.

ژنرال گانتس گفت که اسرائیل در ایستادگی در برابر زیاده خواهی های رژیم ایران نقش فعالی دارد و تلاش می کند که جبهه مقتدری برپا شود که بتواند رفتارهای رژیم ایران را به طور کامل متوقف سازد.

وزیر دفاع اسرائیل ابراز امیدواری کرد که در روزها و هفته های آینده، کشورهای بیشتری در حوزه خلیج فارس و مناطق دیگر، دست دوستی اسرائیل را بفشارند.

پیشتر، برخی کارشناسان اسرائیلی گفته بودند که اگر بمباران تاسیسات اتمی رژیم ایران، به صورت یک ضرورت اجتناب ناپذیر درآید، عربستان به جنگنده های اسرائیلی اجازه خواهد از طریق آسمان آن کشور خود را به ایران برسانند و حتی در امارات و یا امیرنشین های دیگری که ایالات متحده در آن جا پایگاه دارد، سوختگیری کنند.

همچنین در خبرها آمده بود که یوسی کوهن رئیس موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) هفته پیش دیدار محرمانه ای از بحرین داشته است. موساد در پیشبرد روابط بین اسرائیل و کشورهای جنوب خلیج فارس نقش چشمگیری داشته است.

در همین حال، برخی منابع آگاه آمریکایی ابراز نگرانی می کنند که اگر بیماری پرزیدنت ترامپ ادامه پیدا کند، ممکن است از شتاب عادی سازی روابط امیرنشین ها با اسرائیل بکاهد و کشورهای دیگری نیز که در صف ایستاده اند، اشتیاق کمتری نشان دهند.