وزیر دفاع اسرائیل در دیدار با رهبران امور نظامی و امنیتی ایالات متحده: «باید از نفوذ فزاینده رژیم ایران جلوگیری کرد»

وزیر دفاع اسرائیل، ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس در ادامه مذاکرات با مقامات نظامی و اطلاعاتی ایالات متحده در واشنگتن، به سر می برد به خبرنگاران گفت باید به تلاش ادامه داد تا کشورهای بیشتری به جبهه مبارزه با خودسری های حکومت اسلامی ایران در منطقه بپیوندند.

وزیر دفاع روز گذشته (سه شنبه) وارد واشنگتن شد و اعلام گردید که یکی از موضوع های اصلی مورد مذاکره او با مقامات نظامی ایالات متحده، بررسی چگونگی رویارویی با حکومت ایران می باشد.

تحلیلگران ارزیابی می کنند که اگر آژانس بین المللی نتواند از ادامه غنی سازی اورانیوم توسط حکومت ایران جلوگیری کند، رژیم ممکن است به سطحی از ذخیره کردن اورانیوم ذخیره شده برسد که بتواند با آغاز ساخت بمب هسته ای، همزمان چندین بمب را تولید کند. اسرائیل این امر را یک خطر بزرگ می داند و نگرانی خود را با ایالات متحده در میان گذاشته است.

یکی دیگر از علل اصلی سفر وزیر دفاع به واشنگتن، بررسی چگونگی فروش جنگنده های آمریکایی از نوع رادار گریز اف -۳۵ می باشد، بی آن که توازن نظامی منطقه را به زیان اسرائیل برهم زند.

وزیر دفاع اسرائیل در گفتگو با خبرنگاران آمریکایی از جمله گفت: «اسرائیل به تلاش های خود برای جلوگیری از ریشه گرفتن رژیم ایران در سوریه و افزایش دخالت های نظامی آن در دیگر کشورهای منطقه ادامه می دهد، ولی انتظار دارد کشورهای بیشتری به این روند بپیوندند.

او گفت: «رژیم ایران یک حکومت توسعه طلب است که هنوز فتنه انگیزی های خود در منطقه را متوقف نساخته و باید جلوی آن گرفته شود.

به گزارش رسانه های آمریکایی، وزیر دفاع اسرائیل در دیدارهایی که با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، و همچنین سرپرست امنیت ملی ایالات متحده و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفتگوهای مفصلی به عمل آورد که محور اصلی آن رویارویی با رژیم ایران و همچنین فروش جنگنده ها به امارات بود.