وزیر دفاع اسرائیل: رژیم ایران همانند یک اختاپوس در خاورمیانه عمل می کند که باید سر آن را کوبید

نفتالی بنت وزیر موقت دفاع (راست) که اظهاراتش علیه رژیم ایران بازتاب گسترده داشت

سخنان وزیر دفاع اسرائیل، نفتالی بنت در رابطه با ادامه درگیری نظامی با رژیم ایران در سوریه، امروز (پنجشنبه) در خبرگزاری های بین المللی بازتاب یافت. بنت در سخنرانی خود به مناسبت یاد روز جانباختگان جنگ های دفاعی اسرائیل، که پریروز (سه شنبه) برگزار شد، از جمله گفت که اسرائیل در جریان درگیری نظامی با حکومت ایران در سوریه، از مرحله جلوگیری از استقرار سپاه قدس در آن کشور فراتر رفته و به مرحله بیرون راندن آن رسیده است و این ضربات همچنان ادامه خواهد یافت.

بنت که در برابر گروهی از خانواده هایی سخن می گفت که از هنگام استقلال اسرائیل، عزیزان خود را در جبهه جنگ و یا در نتیجه عملیات تروریستی اعراب از دست داده اند، همچنین گفت که شوربختانه، هنوز حکومت هایی در دنیا وجود دارند که با موجودیت اسرائیل کنار نیامده اند و رژیم کنونی در ایران، همچنان از نابودی اسرائیل سخن می گوید.

وریر دفاع گفت که تلاش جنگی اسرائیل برای جلوگیری از حضور نظامی رژیم ایران در سوریه، با قدرت تمام، ادامه دارد و اسرائیل از مرحله ای که هدف از آن جلوگیری از ریشه گرفتن حضور سپاه قدس در سوریه بوده، به مرحله بیرون راندن این نیز از خاک آن کشور پای گذاشته است.

نفتالی بنت که رهبر یک حزب کوچک راستگرا به نام یمینا (به سوی راست) می باشد، دو ماه پیش به سمت وزیر دفاع منصوب شد و در هفته های آینده، پس از برپایی دولت جدید، این سمت را از دست خواهد داد و احتمالا ممکن است وزارت بهداشت را به عهده گیرد.

بنت، حدود سه ماه پیش، هنگامی که به طور موقت مقام وزارت دفاع را به دست گرفت، در یک سخنرانی گفت که پیکار علیه حکومت ایران، باید در همه زمینه های و به صورت های گوناگون ادامه یابد.

رژیم ایران از نخستین روز به روز کارآمدن، از نابودی اسرائیل سخن گفته و خامنه ای ادعا کرده که این کشور تا ۲۵ سال دیگر نابود خواهد شد. همچنین در مشهد و تهران ساعت شمارش معکوس نصب شده که ظاهرا نشان می دهد چه مدت به نابودی اسرائیل باقی مانده است.

نفتالی بنت در مورد نبرد همه جانبه با رژیم ایران از جمله گفت که این حکومت، شبیه اختاپوسی است که بازوهای زیاد دارد و آن را به هر سو دراز کرده و در زمینه های مختلف به فتنه گری و دخالت پرداخته است. او گفت که اسرائیل در دو سال گذشته، کوشیده است از استقرار دائم سپاه قدس در خاک سوریه جلوگیری کند.

رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل ژنرال گادی آیزنکوت فاش ساخته بود که بیش از یک هزار هدف نظامی سپاه قدس در سوریه طی دو سال گذشته مورد حمله قرار گرفته است.

وزیر دفاع موقت گفت که کافی نیست اسرائیل در این پیکار، یک یا چند بازوی اختاپوس را قطع کند. حتی قطع همه بازوها کافی نخواهد بود، بلکه ماید سر اختاپوس را کوبید و آن را از کار انداخت.

این سخنان بنت، با ابراز ناخشنودی برخی مقامات امنیتی و کارشناسان نظامی روبرو شد. آن ها گفتند که اسرائیل، بدون سروصدا، اکنون بیش از دو سال است به عملیات نظامی در سوریه، از طریق حملات هوایی ادامه می دهد و تنها در موارد نادری مسؤولیت این جملات را به عهده گرفته و لازم نبود که بنت این فعالیت را علنی سازد.

این کارشناسان همچنین گفتند که لزومی نداشت بنت یادآوری کند که اختاپوس رژیم ایران بازوهای فراوانی دارد که اسرائیل می کوشد آن ها را یکی پس از دیگری قطع کند.

اسرائیل، نزدیکترین دستیار ایالات متحده در مهار کردن حکومت ایران در صحنه بین المللی و همچنین در ادامه تولید موشک و تسلیحات محسوب می شود.

نفتالی بنت در حالی دوباره تهدیدها و هشدارهای خود علیه رژیم ایران را عنوان کرده که فرماندهان سپاه پاسداران بر شدت تهدیدهای لفظی خود علیه حضور نظامی ایالات متحده در حوزه خلیج فارس افزوده اند.

در اسرائیل، قرار است با برپایی دولت آینده، پست وزارت دفاع به بنی گانتس رهبر حزب آبی و سفید سپرده شود. ژنرال گانتس در گذشته رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل بوده است.

شرکت حزب نفتالی بنت در دولت آینده هنوز قطعی نشده است، ولی مسلم آن است که در هفته های آینده او پست وزارت دفاع را ترک می گوید.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.