وزیر دفاع اسرائیل: «رژیم ایران یک مشکل جهانی است، اسرائیل آماده حمله نظامی به ایران است»

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، امروز پنجشنبه [رژیم] ایران را تهدیدی برای این کشور، خاورمیانه و کل جهان خواند و هشدار داد که اسرائیل آمادگی دارد برای مقابله با آن اقدام کند.

ژنرال گانتز در مصاحبه با  پایگاه خبری «وای نت» گفت: «ایران به دنبال ایجاد یک چالش چند جبهه‌ای برای اسرائیل است، زیرا نیروهای وابسته به خود در لبنان و غزه را تقویت می کند، شبه نظامیانش را در سوریه و عراق مستقر می‌کند و از حامیان خود در یمن حمایت می‌نماید. ایران یک مشکل جهانی و منطقه‌ای و یک چالش برای اسرائیل است».

او گفت: «ما باید به گسترش توانایی‌های خود برای مقابله با جبهه‌های متعدد ادامه دهیم، زیرا آینده اینگونه اقتضا می کند».

وزیر دفاع گفت: «ما می‌دانیم که وقتی جهاد اسلامی در غزه حملاتی را علیه اسرائیل انجام می‌دهد، آنها با حمایت و اصرار جمهوری اسلامی این کار را انجام می دهند».

گانتز افزود: «اسرائیل در حال مذاکره با متحدان آمریکایی خود است. اکنون شاهد واکنش جامعه بین المللی به تجاوزهای اخیر رژیم ایران هستیم و شورای امنیت سازمان ملل نیز به این موضوع رسیدگی می کند».

اشاره گانتز به حمله هفته گذشته هواپیمای بدون سرنشین به نفتکش تحت مدیریت اسرائیل در سواحل عمان است که در آن دو خدمه بریتانیایی و رومانیایی کشته شدند. اسرائیل و غرب گفته‌اند که حکومت ایران پشت این حمله بوده است.

به گزارش وای نت، وقتی بنی گانتز تحت فشار قرار گرفت که بگوید آیا اسرائیل آماده انجام عملیات نظامی علیه ایران است، پاسخ داد: “بله”.