وزیر دفاع اسرائیل گفت:اسرائیل با به کاربردن  توان نظامی علیه هر زیرساخت تروریستی که در منطقه شناسایی کند اقدام می کند

وزیر دفاع اسرائیل که  از شامگاه دوشنبه ۱۸ تیرماه به همراه افسران ارشد ارتش اسرائیل در حال بازدید از ارتفاعات  گولان می باشد سه شنبه شب در بازدید از مرز سوریه و اسرائیل درباره ایران و نقش جمهوری اسلامی در سوریه و منطقه اظهار نظر کرد.

وزیر دفاع اسرائیل گفت: اقدام ارتش اسرائیل علیه حضور نظامی ایران در سوریه، به صورتی است که تفاوتی نمی کند که آن ها در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرز سوریه با اسرائیل هستند یا ۸۰ کیلومتری.

وی در ادامه گفت: استقرار نیروهای نظامی ایران در سوریه توان حمله به خاک اسرائیل را برای جمهوری اسلامی فراهم می سازد. با حضور ایران در هر کجای سوریه مقابله می‌کنیم.

وزیر دفاع افزود: اسرائیل با به کاربردن  توان نظامی علیه هر زیرساخت تروریستی که در منطقه شناسایی کند اقدام می کند.

این سخنان وزیر دفاع در ادامه اظهار نظری است که در گفتگوی اختصاصی رادیو پیام اسرائیل با ایشان در هفته گذشته بر آن تاکید داشتند.

وزیر دفاع در بخشی از گفتگو با رادیو پیام اسرائیل بر این نکته تأکید گذارد که “اسرائیل خواهان دوستی و همکاری با ملت باستانی ایران است واز هرگونه جنگ و ستیز دوری می‌کند، ولی در همان حال در مورد امنیت و مصالح ملی اسرائیل کوتاه نمی‌آید”.

وی همچنین در این گفتگو به مبالغ هنگفتی که جمهوری اسلامی در سوریه و لبنان خرج می‌کند اشاره کرد.

این اظهار نظر وزیر دفاع اسرائیل نشان می دهد که دولت اسرائیل به خوبی اعمال و رفتار  خرابکارانه حکومت اسلامی ایران را در منطقه زیر نظر دارد و بر علیه آن اقدام می کند.

آقای آویگدور لیبرمن  شامگاه سه شنبه در مرز سوریه و اسرائیل همچنین گفت: هیچ منطقی برای حضور ایران در سوریه وجود ندارد. ما بارها گفته‌ایم که علیه تحکیم و استقرار جای پای حکومت اسلامی ایران در سوریه اقدام می‌کنیم.

آنچنان که از این سخنان وزیر دفاع اسرائیل بر می آید، ارتش اسرائیل برنامه و طرحی برای مقابله با اقدامات تروریستی و جنگ طلبانه  جمهوری اسلامی در سوریه دارد.

این اظهارات وزیر دفاع اسرائیل در حالی بیان می‌شود که روز چهارشنبه ۲۰ تیر قرار است نخست وزیر بنیامین نتانیاهو در مسکو با ولادیمیر پوتین دیداری داشته  باشد که قطعاً یکی از موضوع‌های این دیدار جنگ سوریه و نقش مخرب جمهوری اسلامی در سوریه و منطقه است.

وزیر دفاع همچنین به نیروهای وفادار به بشار اسد هشدار داد که با حضور در مناطق حائل جان خود را به خطر می‌اندازند.

آقای لیبرمن همچنین در بازدید سه شنبه شب خود از بلندی های گولان به چادرهایی که از آوارگان سوری دیده بود اشاره کرد و گفت: اسرائیل حاضر است که به این آوارگان در آن سوی مرز، کمک‌های بشر دوستانه ارسال کند.

وی تاکید کرد: اسرائیل نمی‌خواهد آوارگان سوری را در اسرائیل جای دهد و آنها را به عنوان پناهنده بپذیرد ولی حاضر است در آن سوی مرز به آنها  کمک رساند.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.