وزیر دفاع ایران: تحریم‌ها برداشته شود،ورود پررنگ‌تری در بازار تسلیحات خواهیم داشت

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران می‌گوید با برداشته‌شدن تحریم تسلیحاتی، جمهوری اسلامی می‌تواند در بازارهای تسلیحاتی، «ورود پررنگ‌تری» داشته باشد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی: برد موشک‌هایمان را در ۲ هزار کیلومتر محدود می‌کنیم  ما قصد حمله به اسرائیل را دارین

آیت تعهد را دادند تا اروپائی ها را آرام کنند ولی این واقعیت دارد که ایران موشک های فضاپیما را آزمایش کرده و با ان ماهواره فضا کرده اند نشان می دهد که دروغ می گویند

امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد که این کشور ۹۰ درصد نیازهای تسلیحاتی نیروهای مسلح را در داخل تولید می‌کند.

حاتمی روز شنبه ۱۵ شهریور همچنین تاکید کرد ایران برد موشک‌هایش را در ۲ هزار کیلومتر محدود می‌کند و بیشتر بر روی کمیت تولید و ارتقای کیفیت موشک ها کار می‌کند.

 

او با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل و تحریم تسلیحاتی ایران گفت «با اینکه در صادرات تسلیحات محدودیت داشتیم، بسیاری از محصولات صنایع دفاعی به‌عنوان سلاح تعریف نمی‌شوند»

آقای حاتمی در گفت‌و‌گو با شماره روز شنبه، ۱۵ شهریور روزنامه ایران این موضوع را بیان کرده است.

وی افزوده که ایران می‌تواند در حوزه «محصولات دفاعی»، بیشتر «صادرکننده» باشد و در این سال‌ها نیز جمهوری اسلامی با توجه به قطعنامه تحریم تسلیحاتی شورای امنیت (قطعنامه ۲۲۳۱)، «صرفاً در صادرات تسلیحات محدودیت» داشت.

بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تحریم‌های تسلیحاتی ایران ۲۷ مهر امسال پایان می‌یابد. اما دولت آمریکا تاکید کرده اجازه نمی‌دهد که تهران قادر به خرید و فروش و تجارت سلاح شود، و بتواند جنگ‌افزارهای پیشرفته به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایتش در خاورمیانه ارسال کند.

دولت آمریکا تلاش کرد از طریق یک قطعنامه پیشنهادی اقدام به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران کند که این قطعنامه با مخالفت اکثریت اعضای شورای امنیت از جمله اروپایی‌ها مواجه و رد شد.

جمهوری اسلامی و به ویژه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری بارها درباره پایان تحریم تسلیحاتی ایران، صحبت کرده و آن را از دستاوردهای بزرگ توافق اتمی برجام توصیف کرده‌اند.