وزیر دفاع جدید: اسرائیل باید حضور رژیم ایران در سوریه را از بیخ ریشه کن سازد

وزیر دفاع جدید اسرائیل، نفتالی بنت بر این باور است که باید موجباتی به وجود آورد که رژیم ایران ناچار گردد سوریه را ترک گوید و امید خود را برای تعرض از خاک آن کشور علیه اسرائیل، از دست بدهد. حکومت اسلامی، خود بارها گفته است که هدف نظامی آن، محاصره کردن اسرائیل از چهار طرف و حمله ناگهانی به این کشور است که سوریه یک حلقه اصلی و اساسی چنین برنامه ای را تشکیل می دهد.

نفتالی بنت که یکی از رهبران جناح راست اسرائیل است و ماه گذشته مقام وزارت دفاع را به عهده گرفت، همیشه خواهان نشان دادن قاطعیت سیاسی در امور امنیتی و نظامی بوده و در چارچوب آن بارها توصیه کرده که باید حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین را بکلی ریشه کن ساخت.

رسانه های اسرائیلی نوشتند که وزیر دفاع این توصیه خود علیه حضور نظامی حکومت ایران در سوریه را در جریان رایزنی های نشست محرمانه امیران ارتش بیان داشته و در توضیح آن گفته است که خیزش مردمی در ایران موجب گردیده که رژیم کنونی به آستانه سقوط نزدیک شود و این واقعیت می تواند فرصتی باشد که اسرائیل موجباتی در سوریه و خارج از آن ایجاد کند که رژیم ایران را ناچار سازد به حضور نظامی خود در سوریه پایان دهد.

به گفته آگاهان، نفتالی بنت به امیران ارتش گفته است که اسرائیل این توانایی را دارد که رژیم ایران را ناچار به خروج از سوریه سازد. در مورد آن که وزیر دفاع چه راه هایی را برای رسیدن به این هدف پیشنهاد می کند، خبری در دست نیست.

به نوشته روزنامه “ییسرائل هیوم” (اسرائیل امروز)، بسیاری از امیران ارتش ارزیابی بنت را نمی پذیرند و بر این باورند که اسرائیل قادر نیست موجب خروج کامل رژیم ایران از سوریه شود، ولی کاملا قادر است از ریشه گرفتن حضور نظامی سپاه قدس در خاک سوریه جلوگیری کند.

اکنون دو سال و بیشتر است که نیروی هوایی اسرائیل مرتبا تاسیسات نظامی جدید رژیم ایران در خاک سوریه را مورد حمله قرار می دهد، تا سپاه قدس نتواند حضور خود در سوریه را به صورت دائمی درآورد.

اسرائیل در جریان حملات خود، انبارهای تسلیحات فرستاده شده از ایران به سوریه را بمباران کرده و کارگاه های تولید جنگ افزار در داخل سوریه را ویران ساخته و ساختمان های جدیدی را که حکومت ایران برای نظامیان خود در سوریه برپا می سازد خراب کرده و همچنین اکنون مدتی است می کوشد از برپایی یک قرارگاه بزرگ نظامی نیروهای ایران در بخش شمال شرقی سوریه و در نزدیکی مرز عراق جلوگیری کند.

از دیدگاه امیران ارتش، همین اقدامات، حضور نظامی ایران در سوریه و گسترش آن را بسیار دشوار می سازد، ولی اسرائیل امکاناتی ندارد که به طور کامل موجب خروج رژیم ایران از سوریه شود.

به گفته آگاهان، نفتالی بنت در توضیح دیدگاه خود از جمله گفته است که اسرائیل باید بر شدت تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر رژیم ایران از جانب کشورهای دیگر، بیافزاید و در صحنه بین المللی نیز حکومت ایران را زیر فشارهای بیشتری قرار دهد .

به گفته همین منابع، نفتالی بنت به امیران ارتش گفته است که کاهش ماه های اخیر در عملیات نظامی اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس در خاک سوریه اشتباه بوده و ارتش باید همچنان به فشار نظامی ادامه دهد. او فاش ساخت که در ماه های اخیر، ارتش اسرائیل شمار کمتری از پهپادهای اطلاعاتی خود را بر فراز سوریه به پرواز در آورده است.

وزیر دفاع نفتالی بنت، در آخرین دیدار از مرز اسرائیل با سوریه، در کنار امیران ارتش

6 دیدگاه‌

  1. سلام // ریشه کنی ، سیاست تند جدید وزیر دفاع عالی ولی الان دیر است وقابل آنجام نیست، می بایست چند سال قبل نیروهای مخالف بشار اسد را موساد تقویت می کرد ودر این درگیری ها حکومت را از بشار الاسد می گرفتن و نفوذ ایران در منطقه کاملا قطع میشد،الان در سوریه ایران به مراتب قوی تر شده و اگر بصورت هجومی بخواهید به آن حمله کنید بهانه بارش باران موشک را به او دادید، بنظر کار امنیتی وسیاسی را می طلبد نه نظامی.

  2. قا بل توجه ماموران آتش به اختیار جمهوری اسلامی آنان که به طرف مردم شلیک میکنند بدانند که روزی نه چندان دور بدست فرماندهان خود کشته میشوند به ۲ دلیل !!! اینرا به رجاء وا صغ میگویم دلیل اول ان است که فرماندهان میخواهند در آخرین روزهای سقوط رژیم جان خود را نجات و خود را طرفدار مردم جلوه دهند با کشتن ماموران آتش به اختیار میگویند من از اول دشمن رژیم آخوندی بودم و میخواستم سر پستم بمانم تا جان مردم را نجات دهم و من به ماموران زیر دستم گفته بودم فقط مردم را بترسانید و تیر مستقیم به طرف مردم شلیل نکنید ولی این بسیجی ها دائما به مردم تیر اندازی میکردند و به دستور من گوش نمیدادند بدین دلیل من این بسیجی را کشتم تا مردم را به قتل نرسند و اینجوری خود را خوبه جلوه دهد و مامور آتش به اختیار را دشمن مردم جلوه دهد و نه تنها جان خود را نجات دهد بلکه خواستار پاداش از دولت ملی ایرانیان گردد . دلیل دوم فرمانده برای کشتن مامور زیر دست خود ان است که اگر ان بسیجی در روزهای آخر عمر رژیم بدست مردم افتد میتواند شاهدی باشد که اثبات کند این فرمانده دستور آتش به سوی مردم را صا در کرد و گفته اگر به مردم تیراندازی نکنی من تو را میکشم در حقیقت هر آتش به اختیار یک شاهد زنده برای اثبات جرم یک فرمانده است زیرا ان بسیجی . تنها چند نفر را بقتل میرسا ند ولی فرمانده دهها یا صدها نفر را بقتل میرساند پس اولین فکری که به نظر فرماندهان میرسد که چگونه جان خود را نجات دهند ان است که شاهدا نی را که میتواند هویت اصلی فرماندهان جنایتکار را آشکار سازند را از صفحه شطرنج حذف کنند بقول معروف فرماندهان بسیجی ها را کیش و مات میکنند . بدین دلیل است که فرماندگان یا آخوندها دوست دارند هر مامور آتش به اختیار دسته کم یک یا دو نفر از مردم بیگناه را در خیابان بقتل برسند تا دست ان مامور به خون مردم آلوده گردد و نتواند از این راه برگردد چون از زمانی که یکنفر را در خیابان بقتل رساند دیگر برادر کوچک فرمانده ها یا برادر کوچک سران حکومت اسلامی میگردد و میتواند کون برهنه با دیگر برادران اسلامی به حمام رود و دوش بگیرد و بدین صورت حمام خون بپا کنند . آری این است حمام خون براه انداختن ولی در این حمام هیچگاه نمیتوانند دست و صورت خود را از خون مردم بشویند زیرا آنها برای بقای مشتی آخوند لواتکار .تریاکی .بچه باز . دزد پولهای افسانه ایی .شکنجه گر . دشمن خاک ایران . دشمن مردم ایران . حمام خون برا ه انداخته اند

  3. ««نفتالی بنت به امیران ارتش گفته است که کاهش ماه های اخیر در عملیات نظامی اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس در خاک سوریه اشتباه بوده و ارتش باید همچنان به فشار نظامی ادامه دهد.»».
    این راه درست است،درود بر واقع بینی آقای بنت.این حکومت ضدمردمی وشیاد فقط حرف زور را می فهمد وبه آن تمکین می کند.

  4. تا میتوانید جلوی این سگهای وحشی و درنده جمهوری اسلامی ایران را بگیرید تا سپاه قدس و سپاه پاسداران نتوانند به قوم یهود و کشور مقدس اسراییل صدمه ای بزنند زیرا توحش و ترورو گسترش تروریسم جزء برنامه های اصلی آخوندها و ملایان مزدور مافیای مذهبی اسلامی و دینی میباشد و بدانید که آنها به ملت آزاده و آزادیخواه ایران که داخل ایران زندگی میکنند تابحال رحم و شفتقی نکرده اند تا چه رسد به ملت و کشور اسراییل. خدا به دادتان برسد.

  5. اسرائیل باید در مقابل ایران با قدرت عمل کند . عربستان با نفوذ خود در بین اعراب منطقه به خوبی ایران را از عراق بیرون میکند . اینکه مردم عراق بر علیه ایران شده‌اند قطعا بخاطر نفوذ عربستان در عراق است . این را هر کسی که منطقه خاورمیانه را خوب بشناسد میداند . اسرائیل باید جسورانه تر در مقابل ایران بایستد و با تمام قدرت مواضع ایران را بکوبد .

Comments are closed.