وزیر دفاع جدید اسرائیل به حکومت ایران هشدار نظامی داد و گفت بازوهای آن را در هر کجا قطع می کنیم

وزیر دفاع جدید اسرائیل، نفتالی بنت، امروز (چهارشنبه) در رابطه با حملات هوایی به مواضع سپاه قدس در خاک سوریه، به خبرنگاران گفت که این واکنش اسرائیل هشداری به حکومت اسلامی ایران است که بداند از این پس قواعد بازی تغییر کرده و واکنش های اسرائیل بسیار کوبنده خواهد بود.

بنت گفت رژیم ایران باید بداند که از هیچ گونه مصونیتی برخوردار نیست و آنانی که بامداد به اسرائیل تعرض می کنند بدانند که شب، سر راحت بر بالین نخواهند گذاشت. او گفت: این اختاپوس، به هر سویی که علیه اسرائیل بازوهای خود را بفرستد، ما آن را قطع خواهیم کرد.

عکسی از داخل یک آپارتمان در ساختمانی که ستاد عملیاتی سپاه قدص در دمشق بوده است

نفتالی بنت که به جناح راست اسرائیل تعلق دارد، همیشه خواهان شدت عمل نسبت به آنانی بوده که قصد تعرض به اسرائیل را داشته و یا دارند. او در گذشته نیز بارها گفته بود که اسرائیل باید پوزۀ سازمان های ترور فلسطینی در غزه، و به ویژه حماس را به خاک بمالد و با یک قدرت کوبنده، آن ها را وادار سازد که از تعرض علیه اسرائیل و تلاش برای آسیب رساندن به جان مردم این کشور دست بردارند.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که در جریان عملیات هوایی سپیده دم امروز در خاک سوریه، چندین ساختمان نظامی هدف قرار گرفته است. او گفت که برخی از این ساختمان ها ستادهای عملیاتی سپاه قدس ایران بوده  و برخی دیگر توسط گروه های چریکی وابسته به حکومت ایران مورد استفاده قرار می گرفته است. او گفت که برخی مواضع ارتش سوریه که مهماندار این گروه های تعرضی می باشد نیز آسیب دیده است.

حکومت ایران در گذشته ادعا کرده بود که در برابر حملات مداوم اسرائیل، لزومی نمی بیند به واکنش مستقل دست بزند زیرا نیروهای ایرانی میهمان دولت سوریه هستند و وظیفه مهماندار است که در راه تامین امنیت میهمانان خود بکوشد. ولی در یک سال اخیر، رژیم ایران چند بار در صدد برآمده از داخل سوریه، اسرائیل را هدف حملات موشکی قرار دهد، و همیشه با ناکامی روبرو شده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل حاضر نشد درباره شمار تلفات نیروهای قدس و یا ارتش سوریه در جریان حملات گسترده نظامی اسرائیل پاسخ بگوید. ولی رسانه های خبری مطمئن هستند که شماری از سپاهیان قدس کشته یا زخمی شده اند.

اسرائیل بارها اعلام داشته که اجازه نخواهد داد نیروی قدس و یا هر نیروی نظامی دیگر حکومت ایران در سوریه مستقر گردد. در دو سال و نیم اخیر، حدود یک هزار و پانصد هدف نظامی سپاه قدس در خاک سوریه، مورد حمله نیروی هوایی اسرائیل قرار گرفته است.

سخنگوی ارتش اسرائیل اظهار داشت که اکثر حملات سپیده دم امروز، علیه هدف های نظامی سپاه قدس، در غرب و جنوب شهر دمشق صورت گرفته است.