وزیر دفاع حکومت ایران می گوید: بعد از لغو تحریم های سازمان ملل به همه جا اسلحه صادر می کنیم

نظامی امیر حاتمی، وزیر دفاع حکومت اسلامی ایران، که برای  گفتگو با رهبران روسیه دربارۀ توسعۀ همکاری های نظامی دو کشور بعد از لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل در مسکو به سر می برد در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفته است : “همکاری در حوزۀ صنعت دفاعی یکی از ابعاد همکاری” نظامی میان روسیه و ایران است.

نظامی حاتمی “خرید تجهیزات” نظامی از روسیه را یکی از “ظرفیت های توافقنامه همکاری های نظامی-فنی بین دو کشور” دانسته و  تصریح کرد:  برنامۀ موشکی حکومت اسلامی ایران صرفاً برای مقابله با آمریکا و اسرائیل و تهدیدهای این دو کشور طرح ریزی شده است.

وزیر دفاع حکومت تهران در ادامه تصریح کرده است که پس از رفع تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل، رژیم  اسلامی ایران قصد دارد سلاح های خود را به اقصی نقاط جهان صادر کند.

نظامی امیر حاتمی گفته است : “با پایان محدودیت های شورای امنیت اتفاقی که می افتد  این است که بخشی از تسلیحات نیز در سبد صادرات سازمان های صنایع دفاعی ما قرار می گیرد.”

او تصریح کرد : “محصولات صادراتی ما از گذشته بازارهایی در قاره های آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا داشته است و قطعاً با رفع محدودیت ها “یا تحریم ها” بازارها توسعه خواهند یافت.”

حاتمی در ادامه  گفته است که حکومت اسلامی ایران مانند آمریکا به هواپیمای غیرنظامی مسافربری حمله نمی کند.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که  شش ماه پیش موشک های سپاه پاسداران یک هواپیمای اوکراینی را با ۱۷۶ سرنشین هدف قرارداد و همگی آنان را کشت و آنرا خطای انسانی نامید.

امیر حاتمی در ارتباط با آخرین موضع گیری دولت کانادا که گفته است حکومت اسلامی ایران هنوز به پرسش های مهمی در خصوص ساقط کردن هواپیمای مسافربری اوکراین پاسخ نداده گفت: بازخوانی محتویات جعبه های سیاه هواپیمای ساقط شدۀ اوکراینی توسط سپاه پاسداران حاکی از آن است که پس از اصابت اولین موشک پدافند هوایی ایران سرنشینان هواپیمای اوکراینی هنوز زنده بودند و هواپیما در حال بازگشت به سوی فرودگاه بین المللی تهران برای انجام یک فرود اضطراری بود. اما نوزده ثانیه بعد برخورد دومین موشک به نابودی هواپیما و کشته شدن همۀ سرنشینان آن منجر شد.