وزیر دفاع رژیم:مشکلات موجود در کشور قابل حل است

وزیر دفاع رژیم:مشکلات موجود در کشور قابل حل است

وزیر دفاع رژیم ادعا می کند که برای حل مشکلات رژیم، باید مدیریت کشور به دست فارغ التحصیلان انقلابی سپرد. او ادعا کرد که با چنین شیوه ای می توان مشکلات و معضلات کنونی حکومت را برطرف کرد.

پاسدار امیر حاتمی، وزیر دفاع در توجیه این دیدگاه خود گفت: باید توجه داشت که بسیاری از مشکلات موجود در کشور قابل حل است و دانشگاه‌ها در حل این مسائل می‌توانند تاثیر بسزایی داشته باشند. او گفت: باید اختیارات لازم را به دانشگاه ها داد و از نیروهای فارغ التحصیل دانشگاهی در جهت حل مشکلات کشور استفاده کرد البته با رویکردی جهت دارو؟ مدیریت شده که از سوی مقامات صورت پذیرد .

این توصیه وزیر دفاع حکومت در حالی بیان می شود که به موجب آمار رسمی، پنجاه درصد از دانش آموختگان مرد و شصت و پنج درصد از فارغ التحصیلان زن از دانشگاه های ایران بیکار هستند و رژیم اعلام کرده که قصد دارد هزاران تن از آنان را برای اشتغال به خارج از کشور بفرستد تا از مشکل بیکاری تحصیل کرده ها در ایران کاسته شود.

پیشتر، حسن روحانی، در سخنان خوشبینانه ای گفته بود:  «علیرغم فشارهای ناشی از تحریم آمریکا، ایران در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد.»

وی افزوده بود : بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید شده‌اند، ما هر روز شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیزمان ایران هستیم و خواهیم بود”.

مرکز آمار حکومت ایران و صندوق بین المللی پول ارزیابی متفاوتی از اقتصاد ایران در مقایسه با رهبران ایران دارند و می‌گویند «اقتصاد جمهوری اسلامی ایران در سال جاری خورشیدی ضعیف‌تر خواهد شد»

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری حکومت ، در نظری متفاوت می گوید: زندگی مردم دچار مشکل است و آنان تحت فشار قرار دارند، باید مردم احساس کنند که مسئولین به دنبال حل مسائل کشور و مشکلات معیشتی جامعه هستند تا بتوانند بخشی از آلام و دغدغه های آنها را مرتفع کنند.