وزیر دفاع رژیم ادعا کرد که مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، بر فعالیت نظامی تاثیری نداشت

نظامی حاتمی گفت : کسانی که مورد تحریم قرار می‌گیرند موجب افتخار نظام و  نیروهای مسلح هستند و تحریم‌ها به لحاظ تاثیر در اداره نیروهای مسلح هم هیچگونه اثری ندارد

وزیر دفاع حکومت  ایران ادعا کرد که تحریم های اقتصادی ایالات متحده و کاهش فاحش درآمدهای ارز خارجی دولت، هیچ تاثیری بر روند فعالیت نیروهای مسلح نداشته است. ارزیابی می شود که این سخنان ممکن است درست باشد، زیرا منابع خبری می گویند که علیرغم مشکلات کمرشکن مالی، دولت روحانی جرات نکرده به بودجه های نظامی دست بزند و مبالغ پرداختی برای حمایت از سازمان های ترور نیز همچنان ادامه دارد .

نظامی امیر حاتمی، با ارائه این ارزیابی افزود : امروز از منظر نیروهای مسلح کسی که تحت تحریم قرار می‌گیرد مانند کسی است که مورد اصابت گلوله دشمن قرار می‌گیرد و همچنین کسی که تحت تحریم قرار می‌گیرد مثل یک جانباز جنگ با دشمن به او نگاه می‌کنند.

نظامی حاتمی گفت : کسانی که مورد تحریم قرار می‌گیرند موجب افتخار نظام و  نیروهای مسلح هستند و تحریم‌ها به لحاظ تاثیر در اداره نیروهای مسلح هم هیچگونه اثری ندارد. چرا که ما اصولا نیروهای مسلح را به شکل خودکفا و خود اتکا و متکی به توانایی‌های داخل اداره می‌کنیم و این نوع حرکات اثری بر اداره نیروهای مسلح ندارد.

رژیم ایران، به نسبت درآمد ملی کشور و امکانات مالی خود، یکی از بزرگترین درصدهای بودجه ای را به امور نظامی اختصاص داده است.

رژیم از سال ها پیش، به سپاه پاسداران اجازه برپایی بنادر محرمانه داد تا به واردات و صادرات غیرقانونی کالا بپردازد و سود آن را برای امور نظامی و تسلیحاتی هزینه کند. ارزیابی می شود که این شیوه موجب گردید که فرماندهان ارشد سپاه پاسداران بتوانند مبالغ کلانی از این درآمدها را به جیب خود بریزند، زیرا هیچ نظاراتی وجود نداشته است.

سپاه پاسداران، همچنین برای افزایش بودجه خود، اجرای شمار زیادی از پروژه های عمرانی را نیز در انحصار خود گرفت که در مورد آن نیز هیچ نظارت مالی وجود نداشته است.

یک دیدگاه

  1. تو که راست می گویی به پدر دروغگو لعنت
    اگر زن ایرانی برای سیر کردن شکم خود و فرزندانش خودفروشی کند ولی هیچ تاثیری این عمل بر تو نگذارد صد رحمت به روح چنگیز خان مغول
    صد رحمت به روح اسکندر مقدونی
    آخه تو خیلی پست هستی بی نهایت

Comments are closed.