وزیر دفاع فرانسه گفت:استفاده از سلاح شیمیایی در حمله احتمالی  به ادلب بی پاسخ نخواهد ماند

گزارش ها حاکی از آن است که اسد به کمک ایران و روسیه مشغول آماده شدن برای حمله به ادلب است

وزیر دفاع فرانسه گفت:استفاده از سلاح شیمیایی در حمله احتمالی  به ادلب بی پاسخ نخواهد ماند فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در ادلب تاکید کرد برای جلوگیری از وقوع قتل عام هرچه لازم باشد انجام خواهیم داد.

وی تاکید کرد استفاده از سلاح شیمیایی خط قرمز فرانسه بوده و عبور از آن بی پاسخ نخواهد ماند.

وزیر دفاع فرانسه از وضعیت انسانی در ادلب ابراز نگرانی کرده و از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از قتل عام در این شهر خبر داد.

وزیر دفاع فرانسه در گفتگو با رادیو یک اروپا گفت مذاکرات امانوئل ماکرون پیرامون موضوع سوریه با ایران- روسیه و ترکیه ماه‌ها پیش ادامه داشته و ما به رژیم اسد و حامیان آن در رابطه با استفاده از سلاح شیمیایی هشدار داده ایم.

پارلی گفت جنگی که بشار اسد در سوریه دنبال می‌کند یک قتل عام واقعی با بیش از نیم میلیون کشته است و چه بسا که آخرین گام بشار اسد برای بازپس‌گیری سرزمین‌های سوریه باشد.

در این جنگ رژیم بشار اسد برای استفاده از سلاح شیمیایی و به کارگیری شکنجه تردیدی به خود راه نداده است.

وی در ادامه افزود در ماه آوریل گذشته با هم‌پیمانان آمریکایی و انگلیسی مان شاهد آن بودیم که عملیات بازپس گیری بشار اسد به شدت وحشیانه بوده است به این دلیل است که فرانسه هر کاری را خواهد کرد تا مانع این قتل‌ها شود که باعث بحرانی انسانی خواهد شد.

وی اشاره کرد که ما در سطح  دیپلماتیک دخالت خواهیم کرد.

اشاره وزیر دفاع فرانسه به دیپلماتیک بودن اقدامات فرانسه حاکی از آن است که این کشور در صورت استفاده از سلاح شیمیایی توسط بشار اسد دست  به دخالت نظامی در سوریه نخواهد زد.

گفتنی است منطقه ادب و حومه  آن که در کنترل مخالفان رژیم بشار اسد قرار دارد در نشست چهارم و پنجم ماه مه سال ۲۰۱۷ در آستانه پایتخت قزاقستان جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده بود اما حملات رژیم اسد به این منطقه متوقف نشد.