وزیر راه حکومت ایران: به علت شیوع کورونا، تلاش برای رمزگشایی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی متوقف شده است

در ادامه بهانه گیری های رژیم، برای آن که جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را همچنان به صاحبان اصلی آن پس ندهد، اکنون محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی حکومت ادعا می کند که به علت شیوع کورونا، روند رسیدگی به این جعبه متوقف شده است.

وزیر راه در توجیه بهانه تازه رژیم گفت: از آنجا که  ایران نرم‌افراز بازخوانی جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را ندارد، با بوئینگ و فرانسه و اوکراینی مکاتبه کردیم، هم فرانسه و هم اوکراینی‌ها اعلام آمادگی کردند.

اسلامی افزود: «در حال حاضر بررسی میدانی و انجام آزمایش‌های قطعات تا این لحظه پشت سر گذاشته است و کرونا کار را متوقف کرده است.»

حکومت ایران تاکنون چندین بار درخواست‌ها برای تحویل جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه یا اوکراین را رد کرده است. چندی پیش نیز ادعا شد که این جعبه هنگام رسیدگی به آن معیوب شده و قابل رمزگشایی نیست. ولی همچنان از تحویل دادن جعبه به جمهوری اوکراین که صاحب آن است طفره می رود و همچنین حاضر نیست آن را به فرانسه بسپارد که از متخصصین رمزگشایی جعبه سیاه می باشد

شبکه های اجتماعی امده است که شماری از اعضای خانواده کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی بر “دادخواهی” برای مشخص شدن عاملان و آمران هدف قرار دادن پرواز۷۵۲ تاکید دارند. شماری از آنها بر لزوم سپردن رهبر جمهوری اسلامی و مقام‌ها و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به دست عدالت سخن گفته‌اند.ضور و مشاهده سایر کشور‌های درگیر در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را معین کردیم.

امروز همچنین اعلام شد که ترمینال اتوبوسرانی غرب تهران تعطیل شد. مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری در این باره گفته که  این تعطیلی بدون هماهنگی با این سازمان صورت گرفته است.

در  شبکه های اجتماعی نوشته اند حکومت دستور تعطیلی مغازه ها را داده اما سپاه پاسداران و گروه های مذهبی  دیشب ایستگاه مترو مشهد، به مناسبت جشن پاسدار نذری با چایی و شربت پخش می کردند.این در حالی است که بارها اعلام کرده اند که سپاه مکمل وزارت بهداشت است و در مقابله با کورونا مانور نظامی و عملیاتی می دهد. از شهرهای دیگر ایران نیز گزارش رسیده که در مساجد شهرهای قزوین و قم و شیراز عده ای افراطی که میگویند شفا در آش نذری است در مسجد و کوچه و محل بین مردم نذر پخش می کنند.این در حالی که  پلیس ۱۲ هزار واحد صنفی را به دلیل تخلف از محدودیت های کرونا پلمب کرده است .