وزیر رفاه اجتماعی: فقر زنانی که سرپرست مرد ندارند، بسیار سنگین تر از دیگران است

میلیاردها تومان اعتبار برای رفع فقر مطلق خانوارهای تک سرپرست، به ویژه زنان سرپرست خانواده اختصاص داده شده، ولی رشد تورم گاه تا ۷۰ درصد، این منابع را بی‌اثر می‌کند

وزیر رفاه اجتماعی در حکومت اسلامی تائید کرد که زنان از فقیرترین و محروم ترین اقشار جامعه ایران هستند. محمد شریعتمداری، با توجه به فشار اقتصادی و تورم در ایران و همچنین نبود سرپرست مرد در شماری از خانواده ها ، مادران ناچار می شوند برای  تامین معیشت خانواده ، در بیرون از خانه به کار بپردازند. وزیر رفاه اجتماعی در این رابطه گفت: «پی آمد تورم در ایران؛ فقر مطلق زنان سرپرست خانواراست» .

محمد شریعتمداری، د رنشست با نمایندگان مجلس گفت: «میلیاردها تومان اعتبار برای رفع فقر مطلق خانوارهای تک سرپرست، به ویژه زنان سرپرست خانواده اختصاص داده شده، ولی رشد تورم گاه تا ۷۰ درصد، این منابع را بی‌اثر می‌کند».

وی افزود:  «تا کنون آمار دقیقی از وضعیت زنان سرپرست خانوار در ایران وجود نداشته است. حالا و با همراهی فراکسیون زنان با وزارت کار، ظاهرا آماری البته نه چندان دقیق به دست داده شده است. این آمار که توسط دولت ارائه شده شامل حال سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌شود».

محمد شریعتمداری گفت: «البته این آمارها و اعداد درست نیستند  آمار های واقعی رو به افزایش اند و اینان جمعیتی هستند که زیر فقر مطلق می‌روند باید گام هایی در جهت تکمیل این بانک اطلاعاتی برداشته شود».

وی افزود: « وضعیت زنان سرپرست خانوار، معلولان و کارگران و کودکان کار امیدبرانگیز نیستند».

وزیر تعاون و رفاه و کار دولت روحانی گفت : «در صورتی که سازمانی به منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار ایجاد نشود، این روند ابتر خواهد ماند».

وی افزود: «۵۹ هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان در گروه‌های خودیار در این زمینه فعالیت می‌کنند که۹۳ درصد آنها را زنان تشکیل می دهند  و ۲۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از طریق منابع مردمی جهت تامین اعتبارات اجرای طرح توانمندسازی در این بخش تامین شده است».

محمد شریعتمداری گفت:  «تعداد مدیران زن در سطح عالی در دولت دوازدهم از ۲ نفر به ۷ نفر، در سطح مدیریت میانی از ۲۱۱ به ۲۷۵ و در سطح پایه از ۶۸۹ نفر به ۹۲۴ نفر افزایش یافته است. این آمار در حالی است که هنوز دولت روحانی از حضورحتی یک وزیر زن بی‌بهره است».

به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس  حکومت ایران شاخص خط فقر در ایران  ۳میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده اما درآمد ماهیانه ۵۵درصد خانوارهای ایرانی کمتر از ۳میلیون و ۴۰۰هزارتومان است. این مرکز پیش‌تر نسبت به مخاطرات اجتماعی برخاسته از فقر و فقر مطلق هشدار داده است.

یک دیدگاه

  1. مردک، برای همین است که رهبرت، علی شیره ای، از مردم گشنه خواسته که بیشتر به جمعیت گشنه کشور افزایش بدهند، تا گشنگی را به قحطی تبدیل کند؟!!
    واضح است که رهبرکمونیستت (علی شیره ای) که با روسیه و چین روابط دوستانه ای دارد از خدای اسمانی خودش هم باکی ندارد و با کمک اینجور کشورها برای تکه تکه کردن ایران زمین نقشه های شومی کشیده است.
    ما هم که هنوز در خم یک کوچه ایم و با گوش دادن به یاوه گویی های امثال این مردک کشورمان را در دست دیوان ول داده ایم.
    تو و بقیه مزدوران مجلس از روی منبرتان به پایین بیایید و طرح بازسازی خرابی ها و خرابه های کشور را به اجرا بگذارید. اما افسوس که نه خرد و نه علمش را دارید و این همه حقوق کلان را مفت میگیرید که فقط خبر از ویرانی و بی عرضگیتان بدهید. ****چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟!!****

Comments are closed.