وزیر مشاور در امور خارجه عربستان یک بار دیگر رژیم ایران را یک نظام تروریستی دانست و گفت: شیعیان با آن مخالفند

عادل الجبیر،  وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، یکبار دیگر حکومت اسلامی ایران را یک رژیم تروریستی نامید و گفت: «رژیم ایران بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان است». او گفت: «شیعیان در ایران، عراق و لبنان علیه سیاست‌های جمهوری اسلامی تظاهرات کرده‌اند که نشان می دهد آنان نیز این رژیم فتنه گر را مردود می دانند».

عادل الجبیرافزود : «عربستان سعودی تا از بین بردن تروریسم، به مبارزه خود با آن ادامه خواهد داد».

الجبیر درارتباط با یمن گفت:  که حوثی‌ها در حق ملت یمن مرتکب جنایت شدند. سعودی جنگ را در یمن آغاز نکرد، بلکه حوثی‌ها با تحریک حکومت ایران اینکار را کردند.

الجیبر گفت : پیکارجویان حوثی ۳۰۰ موشک و ۱۰۰ هواپیمای بدون سرنشین به سمت سعودی شلیک کردند.اما برای حمایت از یمن بیش از  ۱۴ میلیارد دلاربه این کشور کمک کردیم .ما خواهان کمک به یمن هستیم نه نابودی آن .

وی افزود: «    ما خواهان صلح و دوستی هستیم و اجازه نفرت‌پراکنی نمی‌دهیم و هر کسی را که به این کار اقدام کند، تحت پیگرد قرار می‌دهیم… مدت‌هاست که به پیگرد مبلغان تروریسم و افراط‌گرایی می‌پردازیم».

الجبیر تاکید کرد که اروپا در منطقه ما نقش نظامی و اقتصادی مهمی دارد ولی خطاب به اعضای پارلمان اروپا گفت: «اطلاعات اروپایی‌ها درباره سعودی مبتنی بر شایعات است ما  هیچ فرد زیر ۱۸ سالی رادر سعودی اعدام محکوم نمی کنیم .دست از انتقاد از سیستم قضائی ما بردارید، ما یکی از کشورهای جمهوری موز نیستیم.