وزیر میراث فرهنگی ادعا کرد که قصد آسیب به پاسارگاد را ندارد، بلکه رفاه کشاورزان و مردم را می جوید

عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری رژیم ایران که پیشتر گفته بود محوطه دور پاسارگاد و آرامگاه کوروش کبیر باید بسیار کوچکتر شود، اکنون ادعا می کند که قصد آسیب رساندن به این مکان را ندارد و تنها می خواهد مقرراتی را باطل کند که زندگی اهالی اطراف پاسارگاد را دشوار کرده است.

ضرغامی ادعا کرد که سخنان پیشین او تحریف شده و سوء تعبیر گردیده است.

او در نشست شورای اجرایی استان فارس گفته بود که به علت وجود پاسارگاد، زندگی بر مردم آن ناحیه و به ویژه کشاورزان سخت شده است زیرا آنان حق حفر چاه عمیق ندارند و زمین های خود را به علت کمبود آب نمی توانند کشت کنند و همچنین کسی اجازه برپایی ساختمان دو طبقه و یا احداث دکل را ندارد.

عزت الله ضرغامی که ظاهرا رسالت او حفظ میراث فرهنگی ملت ایران است و باید از مهمترین مکان باستانی ایران حفاظت کنند، به دلسوزی به حال کشاورزان پرداخت و این در حالی که زمین کشاورزی در استان فارس به وفور یافت می شود.

برخی کاربران در شبکه های اجتماعی، ابراز نگرانی کرده بودند که ضرغامی قصد دارد با رواج دادن حفر چاه های عمیق در اطراف پاسارگاد، موجب فرونشست زمین گردد و آرامگاه کوروش را به خطر اندازد.

در سال های اخیر، به علت حفر بی رویه چاه های عمیق، برای جبران خشکسالی در کشور، فرونشست ها و فروچاله های بسیاری در زمین ها رخ داده است.

حالا وزیر میراث فرهنگی رژیم ادعا می کند که سخنان او تحریف شده و نیت او یک نیت پاک بوده است.

ضرغامی گفت که هدفش از آن سخنان، ایجاد رفاه بیشتر برای مردم منطقه بوده است.

در سال های اخیر پاسارگاد به نماد ملیت ایرانیان و مخالفت با رژیم اسلامی که غیرایرانی توصیف گردیده، به نماد هویت ملی ایرانیان و مرکز همایش و سرودخوانی میهن پرستان مبدل شده و رژیم می کوشد به شیوه های مختلف به این وضع پایان دهد.

آخوند ابراهیم رئیسی نیز چند هفته پیش در نکوهش تخت جمشید که بزرگترین افتخار ایران از دوران باستان است، گفته بود ه پایه های این مکان بر ظلم و ستمگری علیه مردم نهاده شده بود.

رژیم از هنگامی که به نام اسلام، قدرت را در ایران به دست گرفته، می کوشد افتخارات ملی را یکی پس از دیگری نابود کند.

روح الله خمینی گفته بود که همه پادشاهان ایران از دوران باستان با کنون مظهر ستم و جنایت بوده اند و شکوفایی ایران، از هنگام تسلط اسلام بر این سرزمین آغاز شد.