وزیر نفت رژیم: «وضعیت ما از دوران جنگ با عراق هم بدتر است و مدیران خوب نداریم»

وزیر نفت رژیم: «وضعیت ما از دوران جنگ با عراق هم بدتر است و مدیران خوب نداریم»

وزیر نفت حکومت اسلامی ایران به ابعاد کارآیی تحریم های نفتی ایالات متحده اعتراف کرد و گفت:: امروز هیچ نفتی را به اسم ایران نمی‌توانیم بفروشیم». او افزوده گفت: «در زمینه انتقال ارز نفت فروخته شده نیز با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، تنها تفاوت شرایط امروز با زمان جنگ این است که دود و آتش و خون در کار نیست».

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، که در همایش وزیران پیشین سخن می گفت، وضعیت مالی و اقتصادی امروز رژیم را بسیار دشوار توصیف کرد و از جمله گفت: «شرایط کنونی از نظر فروش نفت، مبادلات تجاری و انتقال ارز از زمان جنگ بسیار سخت‌تر است». او در عین حال افزوده گفت: «اما اگر مسائل داخلی درست شود، مسائل خارجی و بین‌المللی هم حل خواهد شد».

وزیر نفت در نشست نهادی با نام “مجمع وزیران ادواری” گفت: «شرایط امروز، از زمان جنگ با عراق نیز سخت‌تر است چرا که آن زمان می‌توانستیم نفت صادر کنیم و امروز هیچ نفتی به اسم ایران نمی‌توانیم بفروشیم و در زمینه انتقال ارز هم با مشکلات بسیاری مواجه هستیم».

وی افزود: امروز به علت تحریم ها نه‌تنها فروش نفت با سختی‌های بسیاری مواجه شده بلکه نمی‌توانیم حتی اگر نفت را فروختیم، پول آن را به راحتی وارد کشور کنیم در حالیکه آن زمان این مشکل وجود نداشت و هم‌اکنون برای خرید و فروش کالاهای دیگر نیز از جمله فرآورده‌های نفتی، با مشکل مواجه هستیم.

وزیر نفت ادامه داد: تنها تفاوت شرایط امروز با شرایط جنگی ایران با عراق  این است که دود و آتش و خون در کار نیست و به همین دلیل آنطور که آن زمان احساس می‌شد، امروز قابل درک نیست اما با تمام توان و قدرت در حال تلاش و کار هستیم تا بتوانیم از شرایط سخت کنونی عبور کنیم البته  اگر مشکلات در داخل کشور حل شود، مسائل خارجی و بین‌المللی قابل حل است.

زنگنه در ادامه سخنان خود، از شیوه مدیریتی رژیم با صراحت انتقاد کرد و در این زمینه گفت: «متأسفانه ما مدیر واقعی نداریم و مدیران خوب  در بین مدیران میانی و ارشد کشور در حال انقراض است؛ مدیرانی که برای خدا کار کنند و فقط به فکر پر کردن جیب خودشان نباشند».