وزیر کشور: ستاد کورونا اختیار دارد درباره برگزاری روز قدس و عید فطر تصمیم بگیرد

وزیر کشور اعلام کرد: تصمیم گیری درباره روز قدس و نماز عید فطر به عهده  ستاد ملی مبارزه با کرونا است.این در حالی که قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حکومت ایران تاکید کرده: تحت هر شرایطی مراسم روز قدس حتی در مناطق قرمز باید برگزار شود!

سخنگوی سپاه پاسداران نیز گفته بود که  “راهپیمایی روز قدس” امسال به دلیل شیوع کرونا در هیچ شهر ایران به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی در ادامه گفت: نحوه راهپیمایی روز قدس، بازگشایی اماکن مقدسه و نماز عید فطر پس از تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد.

مسئولان جمهوری اسلامی، می‌خواهند هر طور شده در این روز هزینه کنند!به طوریکه قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیشنهاد داد که راهپیمایی روز قدس در تهران به صورت “راهپیمایی خودرویی” برگزار شود!

راهپیمایی حکومتی موسوم به “روز قدس” در طول چهار دهه گذشته با صرف هزینه های گزاف در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می‌شود و در آن شعارهایی علیه موجودیت اسرائیل سرداده می‌شود.

آگاهان امور می گویند حکومت ایران به خاطر تبلیغات سیاسی جان مردم را به خطر می اندازد .جمهوری اسلامی  در حالی از ترور فلسطینی  دفاع می کند و سینه چاک می کند که عزیزترین فرزندان ایران را در زندان شکنجه و میکشند و کارجویان افغانی  شیعه را در رودخانه غرق می کنند.

شماری از رسانه های اجتماعی نیز در این باره نوشته اند: از ۴۱ سال پیش تاکنون موضوع اسراییل‌ستیزی جزئی اساسی در سیاست خارجی و داخلی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

بارها مردم ایران در جریان حمایتهای بی دریغ مالی حکومت از فلسطینی ها اعتراض کرده اند .یکی از شعارهای مردم در تظاهرات سراسری در دی ۹۶ و آبان ۹۸ و در مقاطع مختلف اعتراضات کارگران و معلمان و بازنشستگان این بود: “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”بود.

مردمی که برای معیشت خود در تنگنا قرار گرفته‌اند، توقع دارند حکومت کشورشان نگاه به داخل داشته باشد و آن‌ها را ببیند. ولی گویا حکومت برایش موضوع اسرائیل‌ستیزی اهمیتی فراتر دارد.هرسال میلیاردها ، خرج چاپ پرچم اسراییل و امریکا می کنند، تا آنها را در روز قدس آتش بزنند و بدین صورت میلیاردها پول ملت را به آتش بکشند.