وعده‌ای جدید؛ رئیس دفتر رئیسی: «۳۰ میلیون دُز واکسن تا نیمه شهریور وارد ایران می‌شود»

غلامحسین اسماعیلی، رییس دفتر ابراهیم رئیسی، صبح امروز (سه‌شنبه) و در حاشیه مراسم افتتاح داروخانه اختصاصی بیماران کرونایی گفت: «بحث واردات واکسن با جدیت در حال انجام است و غیر از وارداتی که تاکنون داشته‌ایم، حدود ۳۰ میلیون دُز واکسن دیگر را حدودا تا نیمه اول شهریورماه وارد خواهیم کرد».

وی افزود: «با توجه به دستوری که رییس جمهوری مبنی بر کوتاه شدن زمان واردات صادر کرد، ۳۰ میلیون دُز واکسن دیگر هم متعاقبا وارد کشور خواهد شد و در کنار واردات، خطوط تولید واکسن داخل کشور را هم افزایش خواهیم داد».

وعده واردات واکسن و تسریع در امر واکسیناسیون بارها تو زرد از آب در آمده و بی کفایتی و تاخیر رژیم در امر واکسیناسیون، موجب مرگ و بیماری دهها هزار تن در ایران شده است.

با این حال، او  گفت: «خوشبختانه همه همراهان دولت جهادگونه به میدان آمدند و این گرفتاری‌ها برطرف خواهد شد».

اسماعیلی درباره تامین داروهای کرونایی نیز گفت: «بنا بر گزارش وزارت بهداشت و درمان و بررسی هایی که انجام شده، مشکل تامین داروی بیماران کرونایی را نداریم و بیشتر این داروها در داخل تولید می شود».

وی درباره تامین سرم هم با این ادعا که مشکل سرم و تولید داخلی آن حل شده است، گفت: «موضوع درمان، موضوع فوریتی است. بنابراین در زمینه تولید و واردات سرم بلافاصله اقدام و محموله بسیار خوبی بدون تشریفات گمرکی وارد کشور شد که در تمام داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها توزیع شده است؛ بنابراین مشکل دارو و سرم در کشور نداریم».

گفتنی است رکورد مرگ و میر بر اثر کرونا و ابتلا به این بیماری، هر روز در ایران شکسته می شود.