پوتین و اردوغان بدون حضور جمهوری اسلامی در مورد بحران سوریه گفتگو خواهند کرد

نشست روسای جمهوری روسیه و ترکیه این بار بدون حضور جمهوری اسلامی صورت خواهد گرفت

نشست روسای جمهوری روسیه و ترکیه این بار بدون حضور جمهوری اسلامی صورت خواهد گرفت اردوغان می‌کوشد مانع حمله سوریه و متحدانش به ادلب شود.

رئیس جمهوری ترکیه نگران است که حمله گسترده ارتش بشار اسد با پشتیبانی روسیه باعث به خطر افتادن جان مردم ادلب شود و موجب شود که به ترکیه پناه آورند و این کشور را با موج تازه روبرو خواهند کرد.

قرار است امروز دوشنبه در این راستا با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار و گفتگو کند.

ملاقات و رایزنی روسای جمهوری روسیه و ترکیه در حالی انجام خواهد گرفت که جمهوری اسلامی در آن حضور ندارد.

ترکیه گفت گو های متعددی با روسیه درباره جلوگیری از حمله ارتش بشار اسد انجام داده و بارها اعلام کرده که خواستار برقراری آتش‌بس در این استان است.

اردوغان و پوتین در کنفرانس سه جانبه تهران که در آن حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی حضور داشت نتوانست در مورد برقراری آتش بس در ادلب  به توافق برسند.

دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه  گامی دیگر در راه رسیدن به راه‌حلی مسالمت‌آمیز است.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه خبر دیدار امروز سران ترکیه و روسیه را اعلام کرد و کاخ کرملین نیز خبر را تایید نمود.

اختلاف نظر ترکیه و روسیه در سوریه این خطر را در پی دارد که باعث رویارویی نظامی روسیه و ترکیه در این منطقه شود.

روسیه از نیروهای ارتش بشار اسد حمایت پشتیبانی می‌کند و نیروهایی که استان ادلب را در محاصره خود دارند و آماده حمله زمینی و هوایی برای آزادسازی این استان از دست شورشیان مستقر در آن هستند .

ترکیه  در نشست تهران که در ۱۶ شهریور ماه برگزار شد خواستار برقراری آتش‌بس در ادلب شده بود اما روسیه و جمهوری اسلامی با آن مخالفت کردند.

یک دیدگاه

  1. با سلام.
    قبلا من برای شما کامنت گذاشته بودم که از پتانسیل دوستی ترکیه و روسیه علیه ایران استفاده کنید. اکثر ترکیه ای ها از نفرت سران ایران علیه ترکیه اطلاع ندارند بخاطر همین علیه ایران عمل نمی کنند. اگر اسرائیل با ترکیه و روسیه در مسائل منطقه همکاری کند، موفق تر و کم هزینه تر است. و باعث کاهش استکاک باامریکا می شود.

Comments are closed.