ولایتی از جهان اسلام خواستار شد که برای نابودی اسرائیل دست اتحاد به یکدیگر بدهند

علی اکبر ولایتی که خود را  دبیر مجمع شورای عالی مجمع بیداری اسلامی می نامد با انتشار بیانیه ای از نمایندگان مورد حمایت رژیم ایران در کشورهای اسلامی و منطقه خواست که به فلسطین به عنوان  مسئله اول جهان اسلام توجه کنند و در جهت نابودی اسراییل با هم متحد شوند.

ولایتی در ادامه گفت: این مجمع طرح معامله قرن و عادی سازی روابط دول منطقه  با اسرائیل ،را محکوم می کند و  از تمامی مردم، گروه ها، احزاب و جریان‌ها و دولت‌های اسلامی شیعی و آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان می‌خواهد با حمایت‌های همه جانبه از فلسطین و گروه های نیابتی در منطقه  تا نابودی اسرائیل بشتابند.

او گفت: جنبش‌های فلسطینی طی ۷۰ سال با اتخاذ رویکرد‌های مذاکره و مقاومت برای احقاق حقوق خود و ایجاد یک حکومت اسلامی در فلسطین، تلاش‌های زیادی را بعمل آورده‌اند اما تاکنون نتوانسته اند موفق شوند .

ولایتی در ادامه افزود:  اما در دهه‌های اخیر و در رویکرد مقاومت که منظور وی نیروهای تحت حمایت حکومت ایران است توانسته ایم تحولات عمیق را در صحنه سیاسی، امنیتی و نظامی ایجاد کنیم و به این نتیجه رسیده ایم که  چاره‌ای جز مبارزه ، ترور و عملیات تروریستی در منطقه نداریم و این راه به عنوان تنهاترین راه و بهترین روش مقاومت است.

ولایتی در ادامه با اشاره به توافق اسرائیل با امارات و بحرین برای رسیدن به صلح و روابط مفید اقتصادی در منطقه و جهان گفت:  متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد عادی‌سازی و آشکار شدن روابط اسرائیل با بحرین و امارات عربی متحده بوده‌ایم.

او افزود: این توافق در راستای  اجرای طرح معامله قرن است.

علی اکبر ولایتی همچنین  به عنوان دبیر مجمع شورای عالی بیداری اسلامی ،مسلمانان سراسر دنیا را به تحریم کالاها و موسسات آمریکایی- اسرائیلی و دول عرب منطقه دعوت کرد.

مجمع شورای عالی بیداری اسلامی نهادی است  توسط حکومت ایران برپا شده و بیش از ۵۰ عضو دارد که توسط رژیم ایران مورد حمایت مالی قرار گرفته و  تنها مختص گروه های شیعه افراطی است که حکومت ایران توانسته است آنها را برای اجرای سیاست های تخریبی خود در کشورهای اسلامی بسیج کند.