وکیل روح‌الله زم در فرانسه از احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر آیت‌الله سیستانی خبرداد

وکیل روح‌الله زم در فرانسه‌ می‌گوید قرائنی وجود دارد که نشان از احتمال نفوذ سپاه پاسداران در دفتر علی سیستانی، مرجع پر نفوذ شیعه، در ارتباط با کشاندن زم به عراق وجود دارد.

حسن فرشتیان،‌ وکیل مدیر «آمدنیوز» در این باره گفت:‌ «این احتمال به شکل کلی وجود دارد. قرائنی از این احتمال نیز موید این مطلب است».

فرشتیان در ادامه درباره نام فردی که به عنوان نماینده سیستانی با زم تماس گرفته بود، ابراز بی‌اطلاعی کرد.

او در زمینه شبهه‌ها در پرونده زم گفت: «این شبهه‌ها اگر کمک کند مجازات ایشان از حداکثری پایین‌تر بیاید،‌ کافی است تا جان یک انسان نجات داده شود».

یادآور می شود: روح‌الله زم مهرماه سال گذشته پس از دستگیری در عراق از سوی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی، به ایران منتقل شد.  سپاه پاسداران در آن زمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران او را طی یک نقشه «پیچیده و فنی» پس از «هدایت به  داخل کشور» بازداشت کرده‌اند.

روح الله زم مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز اکنون از سوی دادگاه حکومت ایران به اعدام محکوم شده است.

فرشتیان که به دلیل ارتباط نزدیک با زم اطلاعاتی از او دارد، پیشتر اشاره کرده بود که این روزنامه‌نگار مهرماه سال گذشته به او گفته بود قرار است طی سفری به عراق و ملاقات با آیت‌الله سیستانی راه‌اندازی یک تلویزیون جدید را اعلام کند.

وکیل زم،‌ همچنین مسئله حمایت مالی از تلویزیون از سوی سیستانی را نیز مطرح کرده بود.  البته  برخی گزارش‌ها و نزدیکان زم تماس از دفتر سیستانی آن را  یک فریب امنیتی برای کشاندن او به عراق خوانده‌اند.