وکیل محمد نوری‌زاد خبر داد : موکل اش را به اتهام «حضور مقابل دادگاه» به زندان، شلاق و تبعید محکوم کرده اند.

محمد نوری‌زاد یکی از ۱۴ فعال مدنی که خرداد پارسال با انتشار بیانیه‌ای خواستار استعفای علی خامنه‌ای، شد.بارها او و خانواده اش را تحت فشار قرار داده  و آزار و شکنجه کرده اند  آنان می خواهند روحیه اش را بشکنند و این مجازات های جدید را علیه او اعلام کردند .

محمد نوری زاد به علت فشارهای زیادی که به او و خانواده اش وارد شد، در زندان مشهد قصد خودکشی داشت تا از این طریق بتواند  توجه جهانیان را به ظلم و استبداد حکومت جلب کند

آقاسی وکیل محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی منتقد حکومت اسلامی، گفت که دادگاه همچنین به اتهام «اشاعه اکاذیب» حکم ۷۴ ضربه شلاق دیگر را برای موکلش صادر کرده است.

محمد نوری‌زاد مرداد پارسال در اعتراض به حکم ۱۳ سال زندان کمال جعفری یزدی، یکی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، همراه با چند نفر دیگر مقابل دادگاه انقلاب در مشهد حضور یافت که توسط ماموران بازداشت شد.

او از آن زمان در زندان مشهد به سر می‌برد و به گفته همسرش، فاطمه ملکی، وضعیت جسمانی مناسبی ندارد. خانم ملکی اردیبهشت امسال هم خبر داده بود که همسرش در زندان مشهد رگ خود را زده اما نجات یافته است.

محمد نوری‌زاد پیش از آن نیز تهدید کرده بود که در اعتراض به آزار خانواده‌اش خودکشی خواهد کرد.

محمد نوری زاد  یکی از ۱۴ فعال مدنی موسوم به «گروه ۱۴» است که خرداد پارسال با انتشار بیانیه‌ای خواستار استعفای علی خامنه‌ای، شد،امضاکنندگان این بیانیه که اکثر آن‌ها بازداشت شده‌اند با اشاره به ضرورت کنار گذاشتن «تمایلات مصلحت‌جویانه»، از «مردم و فعالان و اندیشمندان دلسوز» خواسته‌اند «با صراحت تمام پای به میدان گذارده و با درخواست تغییر بنیادین قانون اساسی و استعفای خامنه ای  که هر روز بر حدود اختیارات به ناحق خود می‌افزاید، پیش‌قراول این حرکت ملی باشند».