ویروس شناس اسرائیلی: ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است و فادر به کشتن نیست

در همان حال که اسرائیل قصد دارد برای کاهش از شتاب شیوع کورونا، برخی مقررات بهداشتی را با شدت بیشتری به اجرا گذارد، یک ویروس شناس معروف اسرائیلی این احتمال را مطرح می سازد که کورونا در حال اهلی شدن است و از قدرت کشنده آن کاسته می شود.

پروفسور عاموس پانت، در این زمینه گفت که بررسی های دقیق در اسرائیل و سراسر جهان نشان می دهد که از درصد مرگ و میر افرادی که به کورونا مبتلا گردیده اند کاسته می شود و این امر ممکن است نشانگر آن باشد که کورونا قصد کشتن افراد را ندارد، بلکه می خواهد خود را با خصوصیات جسمانی فرد بیمار سازگار سازد.

در اسرائیل از میزان مرگ و میر کاسته شده و در واقع، طی یک هفته اخیر کسی جان نداده است. در ایران نیز روند فوت بیماران رو به کاهش است. بی تردید یکی از علل این کاهش، به دست آوردن تجربه توسط پزشکان و تیم درمانی برای رویارویی با بیمار کووید ۱۹ می باشد.

ولی علت دیگر ممکن است آن باشد که ویروس می خواهد خود را با بدن فرد مبتلا هماهنگ سازد.

در اورشلیم، نخست وزیر بنیامین نتانیاهو،شب گذشته (پنجشنبه) با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی، اعلام داشت که شمار مبتلایان در اسرائیل به صورت نگران کننده ای بالا می رود و اگر وضع بهبود نیابد، باید دوباره محدودیت هایی را برقرار کرد. وزیر دارایی گفت که اسرائیل نمی خواهد به دوران قرنطینه باز گردد، بنابراین لازم است مردم بیشتر احتیاط کنند.

به پلیس اسرائیل نیز دستور داده شده که با جدیت بیشتری، افرادی را که در ملاء عام ماسک به دهان و بینی ندارند، جریمه کنند.

در شبانه روز گذشته ۲۱۴ مورد به شمار مبتلایان افزوده شده ولی کسی فوت نکرده است. از میان هیجده هزار نفر افرادی که از ابتدا تا کنون به کورونا مبتلا شده اند، سه هزار تن بستری هستد کمتر از پنجاه تن به دستگاه تنفسی وصل می باشند. شمار کل جانباختگان به سیصد نفر رسیده که در روزهای اخیر بدون تغییر مانده است.