ویروس کورنا کافی نبود، سیل نیز به بلایای دیگر در کشور مصیبت زده افزوده شده است

پس از بارندگیهای شدید از ۳ فروردین ۹۹ تا کنون مناطق بسیاری از سیستان و  بلوچستان برای بار دوم در طی ۳ ماه گذشته دچار سیل شدند.و پس از گذشت نزدیک به ۴۸ ساعت از گرفتار شدن مردم رودبار زمین در شرایط بحرانی سیل هنوز مسئولین و ارگان های دولتی به  کمک مردم گرفتار در این منطقه نیامدەاند.

در تازه‌ترین گزارش‌ها درباره خسارات سیل، در بیش از ۱۹ استان ایران مقام های استان کرمان از جان‌باختن یک تن از شهروندان و تخریب ۸۶۰ واحد مسکونی در شهرستان ریگان خبر دادند هم‌زمان، در استان هرمزگان معاون استاندار خسارت وارد شده به زیرساخت‌ها را ۱۰۰ میلیارد تومان گزارش کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان نیز از خسارت به ۱۳۸ محور ارتباطی و ۱۸۹ بنا خبر داده و گفت طغیان رودخانه‌ها راه‌های ارتباطی ۴۰ روستا را قطع کرده است.

شاهزاده رضا پهلوی نیز طی هشداری درباره پیامد بحران سیل در چند استان ایران، در صفحه توییتر خود نوشت: «متاسفانه بار دیگر میهن ما گرفتار سیل سراسری در آغاز بهار شده‌. وضعیت هم‌وطنان بلوچ‌ مان در سیستان‌وبلوچستان بحرانی است. قم و خراسان و کرمان و هرمزگان و بوشهر نیز شرایط خوبی ندارند. ملت ایران اما متحد و پر امید، این جدال نابرابر با سیل و ویروس و رژیم بی‌کفایت را پشت‌سر خواهد گذاشت».