پادشاه عربستان هشدار داد که عوامل مزدور  رژیم ایران ممکن است ادامه صادرات نفت را مختل کنند

 

ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی یک روز پس از پایان نشست اضطراری سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دوباره هشدار داد که شبه ‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران خطری جدی برای گذرگاه‌های جهانی نفت است.

ملک سلمان ، پیشترنیز در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در شهر مکه نیز گفته بود: «حملات پهپادی به ایستگاه‌های پمپاژ نفت عربستان سعودی که به دست گروه‌های تحت حمایت حکومت ایران انجام گرفت، نه تنها امنیت  پادشاهی سعودی، امارات و منطقه خلیج را تهدید می‌کند بلکه امنیت دریایی و عرضه جهانی نفت را نیز با خطر مواجه می‌سازد».

پیشتر، پاسدار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفته بود که « حکومت اسلامی، هرچه قدر که بتواند، به شبه‌نظامیان حوثی در یمن کمک می‌کند».

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یا حوثی های یمن، پیشتر گفته بود که “هدف قرار دادن خط لوله نفت عربستان واکنش به کشتارهای همگانی است که عربستان در یمن مرتکب می شود”.

حوثی‌ها نام غیررسمی گروه انصارالله یمن است ،که در حمایت حکومت اسلامی ایرانقرار دارد و با رهبری چند روحانی شیعه زیدی در شمال یمن که از جانب رژیم ایران آموزش دیده اند،  شکل گرفت.

سازمان همکاری‌های اسلامی نیز پیشتردر بیانیه‌ای که در همایش مکه ، حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و خرابکاری در کشتی‌های نفتی در نزدیکی بندر فجیره متعلق به امارات را محکوم کرده بود.