پارلمان اسرائیل انحلال رسمی دولت را تائید می کند و کارزار انتخابات عمومی، عملا آغاز می شود

تصمیم ناگهانی بنیامین نتانیاهو برای انجام انتخابات زودرس، عامل اصلی این تب انتخاباتی و آغاز رقابت های سخت بین احزاب مختلف می باشد

قرار است پارلمان اسرائیل (کنست) امروز (چهارشنبه) با تصویب قانونی، انحلال خود را اعلام کند و کشور برای برگزاری انتخابات عمومی در سه ماه دیگر، خود را آماده سازد.

با تصویب این قانون، دولت کنونی رسما منحل می شود، ولی تا پس از برگزاری انتخابات آینده و تشکیل کابینه بعدی، به کار خود ادامه خواهد داد.

تصمیم ناگهانی بنیامین نتانیاهو برای انجام انتخابات زودرس، عامل اصلی این تب انتخاباتی و آغاز رقابت های سخت بین احزاب مختلف می باشد.

انتظار می رود که در نقشه سیاسی اسرائیل در ارتباط با فعالیت احزاب، در سه ماه آینده دگرگونی های اساسی رخ دهد و احزاب جدیدی وارد مجلس آینده اسرائیل شوند.

با این همه، نظرسنجی هایی که روز گذشته انجام گرفت، حکایت از آن دارد که حزب لیکود، به رهبری بنیامین نتانیاهو، نه فقط تضعیف نخواهد شد، بلکه بر شمار کرسی های آن در پارلمان نیز افزایش خواهد یافت.

انتظار می رود که در هفته های آینده، برخی ائتلاف های حزبی از هم بپاشد و یارگیری های تازه ای رخ دهد. یکی از این دگرگونی ها، احتمال از هم پاشیدن ائتلاف دو حزب کارگری و میانه رو می باشد که زیر نام “اردوگاه صهیونیستی” چهار سال پیش وارد صحنه سیاسی شد، ولی ممکن است در هفته های آینده انحلال این ائتلاف اعلام گردد.

همچنین شماری از امیران نیروی ذخیره ارتش که با پایان گرفتن دوران خدمت خود، وارد صحنه سیاسی شده اند، در حال بررسی این پرسش هستند که آیا  احزاب جدیدی برپا کنند و یا به یکی از احزاب موجود بپیوندند..

با آن که تقریبا همگان مسلط می دانند که حزب لیلکود کابینه بعدی را نیز برپا خواهد کرد، و حتی به احتمال قریب به یقین، دولت بعدی نیز به ریاست بنیامین نتانیاهو برپا خواهد شد، این احتمال مطرح است که در ترکیب کابینه ائتلافی تغییراتی به وجود آید و یکی دو حزب کنونی در کابینه بعدی حضور نداشته باشند و احزاب جدیدی به دولت بپیوندند.

آن چه بی تردید ممکن است چهره کابینه بعدی را تغییر دهد، میزان کرسی هایی است که امیران نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل به دست خواهند آورد. در یک نظرسنجی که روز گذشته انجام گرفت، ارزیابی گردیده که حزبی به رهبران امیران پیشین ارتش، ممکن است تا بیست کرسی به دست آورد که همین امر موجب خواهد شد که احزاب موجود، شماری از کرسی های خود را از دست بدهند.

حزبی که ممکن است بیشترین آسیب را متحمل شود، حزب کارگر است که در چهار دهه نخست استقلال اسرائیل رهبری کشور را به عهده داشت و اکنون یکی از احزاب ضعیف محسوب می شود که شمار کرسی های آن در پارلمان، مرتبا رو به کاهش می رود. امروز (چهارشنبه) خبر رسید که حدود نیمی از نمایندگان آن در پارلمان، ممکن است از حزب کارگر کناره گیری کنند و تشکیلات مستقلی برپا سازند و یا به یکی از احزاب موجود بپیوندند.

یک دیدگاه

  1. امید وارم دیگر عزیزان اسرائیل در صف کامیابی اسرائیل در کنار بنیامین نتانیاهوی عزیز پیوسته باشند و همگی در حمایت و حفاظت از اسرائیل عزیز سرمزین مقدس بنی اسرائیلیان با تمام قوا اقدام کنیم ما تا پای جان از سرزمین پدری اسمانی یهوه صبایوت و بنی اسرائیل عزیز حمایت میکنیم جان عاشقان اسرائیل هدیه ای ناقابل برای سرافرازی اسرائیل عزیزمان باشد درود و برکت اسمان و زمین یهوه بر اسرائیل و اسرائیلیان و اسرائیل منشان

Comments are closed.